منوی سایت
header-pic

7 کمپانی برتر خودرو سازی

1.ولوو (VOLVO)

7 کمپانی برتر خودرو سازی

محصولات این شرکت در سرتاسر دنیا به‌عنوان ایمن‌ترین خودروها شناخته می‌شوند. به‌گفته مدیر عامل این شرکت سوئدی، مهندسان ما در این اندیشه هستند که تا چند سال آینده هیچ فردی در خودروهای ما در تصادفات جاده‌ای کشته نشود. این ادعا شاید به نظر کمی اغراق آمیز باشد اما با رجوع به آمارهای بین المللی، شاهد آن هستیم که کمترین تلفات مربوط به سوانح جاده‌ای متعلق به تولیدات این شرکت بوده و مدل XC90 این گروه خودروسازی به‌عنوان ایمن ترین شاسی بلند جهان شناخته می‌شود. همچنین این نکته نیز لازم به ذکر است که کمپانی جیلی موتورز چین در حال حاضر سهام دار اصلی این شرکت سوئدی است.

2.رنو_نیسان (RENAULT_NISSAN)

7 کمپانی برتر خودرو سازی

دو شرکت فولکس واگن آلمان و تویوتا ژاپن یکی پس از دیگری در سالیان اخیر به عنوان بزرگترین خودروسازهای جهانی را به خود اختصاص داده اند اما در سال 2017 شرکت رنو_نیسان این مقام را به خود اختصاص داد. این دو شرکت مشترک المنافع در سال 2017 میلادی موفق به فروش بیش از ۵ میلیون و دویست هزار دستگاه شدند. البته در این میان میبایست به شرکت میتسوبیشی نیز اشاره نمود، زیرا این شرکت نیز به این دو خودروساز پیوسته و آمار فروش منتشر شده در سال 2017 میلادی شامل فروش محصولات میتسوبیشی به همراه رنو و نیسان بوده است و احتمال آن می‌رود که محصولات میتسوبیشی در سال 2018 میلادی پلتفورمی یکسان را با خودروهای رنو و نیسان داشته باشند.

3.تسلا (TESLA)

7 کمپانی برتر خودرو سازی

این کمپانی بی تردید یکی از پیشگامان تولید خودروهای الکتریکی است.این شرکت در در سالیان اخیر موفق به تولید خودروهایی با توان پیمایش بالای مسیرهای جاده‌ای با یک بار شارژ الکتریکی شده و بی شک می‌توان گفت طرح و ایده مهندسان این شرکت بسیار جلوتر از زمان فعلی است. همچنین از دیگر نکات جالب پیرامون این خودروساز آمریکایی، تولید خودروهای خودران یا همان بدون راننده بوده که بسیار مورد استقبال خریداران واقع شده است و به اعتقاد کارشناسان، برخی مدل‌های تولیدی این شرکت در حال حاضر از سریع‌ترین خودروهای خانوادگی موجود در بازار با شتاب صفر تا صدی کمتر از 3 تانیه بوده که تماما انرژی و توان خود را از مولدهای الکتریکی دریافت می‌نمایند.

4.سوبارو (Subaru )

7 کمپانی برتر خودرو سازی

برند تویوتا فقط این کلمات را در ذهن تداعی میکند دوام استحکام یا به زبان عامیانه خودرو های این شرکت مرگ ندارد ، اما این دیدگاه اشتباه است. زیرا می‌بایست گفت که در حال حاضر خودروسازی سوبارو که به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از شرکت صنایع سنگین فوجی محسوب می‌شود (لازم به ذکر است برند تویوتا 16درصد از سهام شرکت فوجی را در اختیار دارد)، سازنده بادوام‌ترین خودروها با طول عمری بسیار بالا در کلاس خودروهای هاچبک، سدان و شاسی بلند بوده و تولیدات این شرکت در سرتاسر جهان در دیدگاه خریداران و منتقدان با عنوانی همچون جان شناخته می‌شوند. (تولیدات سوبارو نسبت به دیگر برندهای ژاپنی در اغلب اوقات از فروش کمتری برخوردار بوده اما این نکته هرگز در دوام و کیفیت محصولات این شرکت تاثیر گذار نبوده است)

5.رولز رویس (rolls royce)

7 کمپانی برتر خودرو سازی

رولزرویس بی‌شک، بهترین برند لوکس ساز جهان  است، این شرکت انگلیسی تحت مالکیت کمپانی بی‌ام‌و آلمان بوده و سالیان سال است که به عنوان نماد ثروت و قدرت و تجمل‌گرایی شناخته می‌شود. کیفیت و روش ساخت خودروهای تولیدی این شرکت به حدی بالا بوده که مشتریان حساس را نیز متحعجب کرده است. نکته جالب این شرکت بدین صورت است که اگر یک مشتری بخواهد خودرویی همچون رولزرویس فانتوم را به‌صورت سفارشی و با نظر خود تهیه کند می‌بایست حدودا 6 لغایت 8 ماه منتظر تولید خودروی مورد نظر خود بماند. (چیزی دقیقا شبیه به تولید محصولات در ایران)

6.تویوتا و لکسوس (TOYOTA_LEXUS)

7 کمپانی برتر خودرو سازی

از سالیان گذشته یکی از با کیفیت ترین و کم استهلاکترین برندها برندهای خودروسازی تویوتا و زیر مجموعه آن یعنی لکسوس بوده است. ما نیز در این مقاله این برند خودروسازی به عنوان کم استهلاک‌ترین خودروساز دنیا شناختیم زیرا محصولات این کمپانی از گذشته تا به حال، مخارج بسیار کمی را برای خود رقم زده اند و مالکان خودروهایی ساخت این دو برند، هیچگاه از خودروهای خود در این زمینه ها ناراضی نبوده‌اند.

7.آئودی (AUDI)

7 کمپانی برتر خودرو سازی

فولکس‌واگن مالکیت این برند را نحت انحصار خود دارد و می‌توان گفت یکی از کمپانی های پیشرو در تکنولوژی‌ها خاص در صنعت خودروسازی بین المللی است. از تکنولوژی‌هایی که این شرکت موفق می توان به تصحیح و بهبود عملکرد سیستم شروع حرکت رانشی یا همان لانچ کنترل اشاره کرد.

همچنین این کمپانی آلمانی در زمینه بهینه سازی موتورهای بنزینی با راندمانی بالا بسیار موفق بوده است و از معدود خودروسازانی است که توانست برخی از خودروهای خود را بدون درجه رد لاین (RED LINE) یا همان محدوده قرمز دور موتور آزمایش کند.

 

ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396