منوی سایت
header-pic

چهار خودرویی که بسیار مناسب تیونینگ هستند

مدتی است که تیونینگ کردن  بسیار باب شده است و علاقه‌مندان به خودرو از اتومبیل‌های دوج گرفته تا سوبارو و تویوتا، همگی به فکر تقویت و افزایش قدرت پیشرانه‌های خود میباشند. ولی  خودروهایی هستند که توانایی‌های بیشتری در ارتقا دادن دارند و صرف وقت و هزینه برای تیونینگ و ارتقا توان آن‌ها ارزش بیشتری در مقایسه با سایر خودروها دارند.ما چهار خودرویی که مناسب این کار هستند را به شما معرفی میکنیم.

فیات 500X آبارت

خودرویی مناسب تیونینگ

این خودرو  یک خودروی کراس‌اوور سایز  کوچک میباشد که قیمت متوسط آن به ۱۲ هزار دلار می‌رسد و البته با پرداخت چنین مبلغی می‌توانید نسخه‌ی اسپرت این خودرو را که با نام آبارت شناخته می‌شود تحویل بگیرید. فیات 500X از پیشرانه‌ی ۲.۴ لیتری خطی بهره می‌برد که این پیشرانه با پیشرانه‌ی مورد استفاده در دوج دارت مشابه میباشد. همین کیت توربو شارژر رود ریس که برروی دوج دارت قابل نصب بود بر روی این خودرو نیز قابل نصب است. البته فیات 500X محدودیت‌هایی هم در خصوص افزایش قدرت پیشرانه دارد و نمی‌توانید این قدرت را بیش از اندازه افزایش دهید بخاطر اینکه در این مسیر به مشکلی به نام جعبه دنده بر خواهید خورد. فیات 500X از یک جعبه دنده‌ی ۹ سرعته‌ی خودکار ساخت ZF برخوردار است که این جعبه دنده حداکثر می‌تواند گشتاور ورودی ۴۷۴ نیوتون متر را تحمل کند و بیشتر نمیتواند و به همین دلیل در زمان تیونینگ این خودرو باید دقت کنید که گشتاور تولیدی توسط پیشرانه از ۴۷۴ نیوتون متر بالاتر نرود.

فورد اکو اسپرت راپتور

فورد اکو اسپرت راپتور

این خودرو یک کراس اوور سایز کوچک است نشان راپتور بر روی آن کمی منحصر بفرد است در نگاه اول فورد معمولا نام راپتور را بر روی خودروهای بسیار قدرتمند خود می‌گذارد.به همین دلیل این خودرو مناسب ارتقا دادن است.رنج قیمتی این ماشین  بر اساس تخمین‌ها در حدود ۲۱ هزار دلار است و حتی می‌توانید نسخه‌ی پایه آن را که با نام فورد اکو اسپرت راپتور S شناخته می‌شود را خریداری کنید. ولب  این خودرو در بخشموتور خیلی جای ارتقا ندارد اما می‌توانید بدون شک ظاهری و سیستم تعلیق آن را به خوبی قدرتمند کنید. برای مثال برای این خودرو رینگ‌های ۱۷ اینچی خاص موجود هستند و همچنین می‌توانید با نصب یک سیستم تعلیق آفرودی بر روی آن ارتفاع این خودرو را ۰.۷ اینچ افزایش دهید تا به این ترتیب ارتفاع این کراس‌اوور افزایش یابدو قطعات دیگری هم که برای ارتقا این کراس‌اوور در بازار موجود هستند شامل جلو پنجره‌ی اسپرت و کاور روی لاستیک زاپاس می‌شوند.در کل این خودرو را میتوانید در بخش های مختلف مخصوصا ظاهر و کارایی ارتقا دهید.

نیسان ماکسیما نیسمو

فورد اکو اسپرت راپتور

کسانی که میخواهند یک سدان پرقدرت بخرند شاید  نیسان ماکسیما در ذهنشان نباشد اما ماکسیما یکی از سدان های وحشی و پرقدرت میباشد. می‌توانید با قیمتی در حدود ۲۱ هزار دلار یک نیسان ماکسیمای کارکرده با شرایط خوب خریداری کنید. نیسان ماکسیما این پتانسیل را دارد تا با استفاده از ورودی هوای اسپرت، سیستم اگزوز اسپرت و برنامه ریزی مجدد واحد کنترل موتور (ECU)، افزایش قدرت بسیار زیادی را تجربه کند و می‌توانید به صورت آسانی و با هزینه‌ی کمی قدرت این خودرو را تا بیش از ۳۰۰ اسب بخار بیشتر کنید.

دوج دارت SRT

خودرو های مناسب تیونینگ

عرضه و تولید دارت متوقف شده است. اولین مزیت این خودرو این است که میتوانید در حال حاضر  یک نسخه از آن را با قیمتی کمتر از ۱۰ هزار دلار خریداری کنید. دوج دارت در اصل از یک پیشرانه‌ی ۲.۴ لیتری باقدرت ۱۸۱ اسب بخار قدرت بهره میبرد اما با پرداخت ۴ هزار ۴۹۲ دلار می‌توانید یک پکیج توربوشارژر رود ریس را خریداری کنید که در صورت نصب این پکیج توبوشارژر روی پیشرانه‌ی این خودرو قدرت تولیدی آن به ۲۹۰ اسب بخار و گشتاور آن به ۳۸۶ نیوتون متر میرسد و بسیار قدرتمند میشود این خودرو یعنی یا قخودرو های 6 سیلندر هم قدرت میشود البته باید حتما ترمز های خودرو هم ارتقا دهید و برای بهتر کردن هندلینگ آن نیز می‌توانید از کمک فنر‌های اسپرت استفاده کنید تا این خودرو تبدیل به یک SRT واقعی شود.

 

ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396