منوی سایت
header-pic

پژو 206 کاکرده مدل پایین بخریم یا نه؟

پژو 206 یکی از خودرو های محبوب در ایران است که بخاطر ظاهر خاص و اصیل خود و مشخصاتش طرفدار جمع کرده اما یک سوا همیشه پرسیده میشود پژو 206 کارکرده مدل پایین بخریم خرج داره،اذیت میکنه؟جواب این سوال بیش تر به سمت بله است تا خیر بخاطر دلایلی که در ادامه به آن میپردازیم.

 

سیستم هیدرولیک و استهلاک

سیستم هیدرولیک پژو ۲۰۶ بسیار حساس و استهلاک‌پذیر است که این موضوع در مدل‌های پایین بسیار زیاد  است. ۲۰۶ مدل ۸۰ که معمولا بدون تیپ بوده و با عنوان تیپ ۱ شناخته می‌شود، معمولا این ایراد را پس از چند سال خواهد داشت. پس در واقع مدل‌های ۸۰ تا حدودا مدل ۸۵ به احتمال ۹۵ درصد هیدرولیک آن‌ها به صدا افتاده و کم‌کم باید به فکر تعویض آن افتاد. البته ناگفته نماند که در ۵ درصد باقی مانده اگر هیدرولیک به صدا در نیامده باشد، نشان از یک سیستم فوق العاده دارد.206 حتی اگر به مدت چند سال گوشه پارکینگ بوده و استفاده هم نشده باشد، بازهم از استهلاک برخوردار است که مهم‌ترین آن‌ها مانند جلوبندی، اکسل و جعبه فرمان و سیستم هیدرولیک است که اساسی‌ترین معضل همان سیستم هیدرولیک به شمار می‌آید.

 

مشکل کوچگ دسته راهنما ولی دردسرساز

اگر دیدید خودرو ۲۰۶ در خیابان در اوقات روز چراغ‌های آن روشن است، بدانید سیستم کام ۲۰۰۰ آن خراب شده و نیاز به تعمیر دارد که معمولا ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان هزینه بر روی دست صاحبش می‌گذارد. پس در خرید ۲۰۶ مدل پایین دقت کامل داشته باشید که دسته راهنمای خودش را رها نکرده و کاملا سفت و محکم باشد.سیستم کام ۲۰۰۰ یا همان دسته راهنما طبیعتا بعد از گذشت ۱۰ سال کارکرد و ایجاد اتصالی نه تنها راهنماهای شما از کار می‌افتد، بلکه در بعضی موارد کیلومتر نیز دچار مشکل شده و سپس بوق خودرو نیز از کار می افتد.

گیربکس تیپ 6

حتما به این موضوع نیز دقت کنید که تعمیر و سرویس گیربکس‌های اتوماتیک از تعمیرکاران کم و محدودی هم برمی‌آید و به تبع آن هزینه‌ای بالغ بر ۱ تا ۱.۵ میلیون تومان دارد.و گیربکس تیپ 6 آزار دهنده است.

 

ترمز پژو 206

ترمزهای 206 کیفیت بالایی دارد اما این سیستم در تیپ‌های بالا که هر ۴ لاستیک از سیستم دیسکی نیز برخوردار است، بهتر می‌شود؛ ولی سیستم بوستر ترمز این خودرو کمی ضعیف است که پس از چند سال متوجه میشوید هنگام ترمز صدای سوت و هوایی از زیر پایتان شنیده می‌شود. این صدا نوید این را می‌دهد که حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان باید خرج بوستر ترمز کنید!

جلوبندی ضعیف پژو 206

یکی از معایب این خودرو جلوبندی ضعیف آن است پژو ۲۰۶ علی رغم ویژگی‌های خاصش، دارای سیستم جلوبندی ضعیفی است که معمولا در مدل‌های پایین، جلوبندی بهتر از مدل‌های جدید است، ولی خب طبیعی است که به خاطر کارکرد زیاد ماشین طبیعتا مستهلک شده و باید تعویض گردد. شاید هم اکنون از خودتان بپرسید که تعویض و یا تعمیر جلوبندی تمامی خودروها پس از چند سال امری طبیعی است، درست است، اما قیمت سر سام آور قطعات این خودرو کمی شما را آزار خواهد داد. یک دست کامل جلو بندی بین ۸۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان است!

 

پژو 206

 

ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396