منوی سایت
header-pic

پورشه 917 در جاده ها آزاد شد

یکی از محبوب ترین خودرو های مسابقه ای توسط یک رانند ترمیم شده وتکامل یافته و اجازه تردد در شهر را پیدا کرده است.پورشه 917 یکی از مهم‌ترین خودروهای ساخته شده برای  پیست در تمام دوران برگزاری مسابقات اتومبیل‌رانی میباشد که با موفقیت‌هایی مثل اولین پیروزی پورشه در مسابقات ۲۴ ساعته لمانز و داشتن نقش برجسته در در فیلم “لمانز” با بازی استیو مک‌کوئین همراه بود. هرچند برند آلمانی هرگز توانست، نسخه‌ای جاده‌ای از پورشه 917 تولید و عرضه کند، اماکلودیو رودارو راننده عادی تصمیم گرفت تا کاری کند این خودرو بتواند خیابانها تردد کند.

پورشه 917

یک تحول باعث شد این پورشه خلق شود در سال ۱۹۷۴، کنت روسی یکی از اعضای شرکت مارتینی اند روسی (Martini & Rossi) که اسپانسر بسیاری از خودروهای مسابقه‌ای پورشه است، یک دستگاه پورشه 917 دست دوم از این شرکت تحویل گرفت. با برخی تغییرات جزئی مانند اضافه کردن انباره اگزوز خودرو  او به نوعی دپارتمان وسایل نقلیه موتوری آلاباما را متقاعد کرد تا اجازه دهند از این خودرو برای رانندگی در جاده‌ نیز آزاد شود روسی به کمک این کاغذبازی و تشریفات اداری در آخر توانست این خودرو بسیار محبوب را در خیابانها آزاد کرد.

پورشه 917

تزدد این خودرو در خیابانهای اروپا هم خلاق مقرارت بود اما دوباره با تلاش ها  و تغییراتی که انجام دادند توانستند مجوز عبور مرور این خودرو را کسب کنند.همانند خودروی مسابقه‌ای معروف قهرمان مسابقات ۲۴ ساعته لمانز، این خودرو نیز هنوز از پیشرانه ۹.۴ لیتری ۱۲ سیلندر تخت و هواخنک ت که حدود ۶۰۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند بهره میبرد. کل وزن خودرو حدود ۶۰۰ کیلوگرم است که برای یک خودروی مسابقه‌ای و حتی جاده‌ای بسیار عجیب است. تصور کنید تصور کنید چگونه با  این خودرو در جاده‌های تنگ موناکو  میشود رانندگی کرد بدون شک استفاده از اینجور خودرو ها باعث ترافیک میشود در جاده های باریک.البته این شرکت شاسی این پورشه هم تولید کرد اما هرگز مسابقه‌ای با آن داده نشد. در سال ۲۰۰۳، گونر ریسینگ شروع به آماده‌سازی این خودرو برای شرکت در مسابقات پیست کرد. این شرکت بزرگ‌ترین پروژه خود را به صورت آنلاین ثبت کرد و اولین مدل مسابقه‌ای توانست مسابقات خود را در سال ۲۰۰۴ و طی رویداد پورشه رن‌اسپرت ریونیون شروع کند.

 

ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396