منوی سایت
header-pic

پنج خودرو مجهز به فرمان پذیری چرخ عقب

سیستم فرمان‌پذیری چهارچرخ و چرخش در چرخ عقب از تکنولوژی های بسیار گران قیمت است که عملکرد خوبی برای ماشین به وجود می آورد و فرمان پذیری را بهبود میبخشد.در هنگان حرکت خودرو با سرعت کم معمولا چرخ‌های عقب برخلاف جهت چرخ‌ های جلو چرخش دارند.این امر باعث راحت شدن مانور مانور و پارک خودرو در مکان‌های کوچک شود.ولی در سرعت‌های بالا، قابلیت حذف چرخش یا چرخش موافق جهت محور جلو وجود دارد. به صورت ساده اگر بخواهیم توضیح بدهیم فکر کنید  با سرعت زیاد وارد پیچ می‌شوید و هر چهار چرخ فرمان‌پذیر هستند. این قابلیت علاوه بر افزایش پایداری، فرمان‌پذیری خودرو را بهبود می‌بخشد.

سیسنک چهارچرخ فرمان پذیر

آکورا RLX

آکورا RLX

RLX برادر مدل تکامل یافته TLX است که از همان سیستم P-AWS آکورا بهره میبرد. همانند TLX، سدان بزرگ و لوکس RLX نیز فقط در نسخه‌ی محور جلو با سیستم تمام چرخ فرمان‌پذیر دقیق موجود است و مدل مجهز به تمام چرخ محرک (به‌صورت جداگانه ارائه داده میشود) از این سیستم استفاده نمی‌کند.  همچنین این سیستم به مانور در مکان‌های بسته، عوض کردن لاین در جاده و پایداری در ترمزگیری کمک می‌کند.

آئودی A6

آئودی A6

مدل جدید آئودی A6 با کد C8 چندوقتی است که وارد بازار شده است. با اینکه مدل جدید و ۲۰۱۹ این سدان آلمانی در مقایسه با نسل پیش طول بیشتری دارد، اما شعاع پیچ آن ۱۱۰ سانتی‌متر کمتر شده این پیشرفت قابل توجه کاملاً متوجه سیستم تمام چرخ محرک دینامیک آئودی میباشد نسل جدید A6 تابستان سال جاری در اروپا و سال ۲۰۱۹ در آمریکا عرضه می‌شود.

آئودی A8

آئودی A8

پرچم دار پرقدرت آئودی اواخر سال ۲۰۱۷ ورود به نسل چهارم خود را آغاز کرد. همانند مدل‌های A6 و A7، آئودی A8 لوکس و پیشرفته با استفاده از سیستم تمام چرخ فرمان‌پذیر دینامیک در سرعت‌های پایین تا ۵ درجه چرخش در چرخ‌های عقب، مخالف جهت محور جلو دارد. همچنین شعاع حرکتی کمتر به‌خصوص در مدل A8 که بزرگ‌ترین سدان آئودی محسوب می‌شود،خیلی مهم و کاربردی است.

بی‌ام‌و سری 5

بی ام و سری 5

مدل جدید سری 5 بی‌ام‌و که در سال ۲۰۱۷ معرفی شد ، در مقایسه با نسل ششم حدود ۶۲ کیلوگرم کاهش وزن داشته است؛ اما تجهیزات و سیستم‌های بیشتری روی آن نصب شده است یکی از سیستم‌های مفید نسل هفتم سری 5، نسخه‌ی جدید سیستم تمام چرخ فرمان‌پذیر بی‌ام‌و با نام اختصاصی «فرمان‌پذیری فعال انتگرال» میباشد.به گفته مهندسان شرکت بی ام و این سیستم بهترین پایداری ممکن در بزرگراه و عملکرد سریع و فرمان سبک را  در مسیرهای شهری فراهم می‌کند.

کادیلاک CT6

کادیلاک CT6

CT6 سدان لوکس و قدرتمند کارخانه کادیلاک آمریکا تنها نماینده‌ی آمریکایی‌ها با سیستم تمام چرخ فرمان‌پذیر در بازار جهانی است. CT6 با طول ۵.۱۸ متر، و فاصله‌ی ۳.۱۰ متر بین دو محور کاملاً برای مانور بهتر این سیستم نیازمند است. کادیلاک CT6 در قالب پکیج آپشن «شاسی فعال» به سیستم فرمان‌پذیری فعال محور عقب و سیستم تعلیق مغناطیسی یا سه‌ حالت رانندگی مختلف مجهز می‌شود. مدیران این شرکت گفته اند  CT6 با بهره بردن  از این تکنولوژی علاوه بر پایداری و کیفیت رانندگی بهتر در مانورها، برای پیچیدن به یک متر شعاع کمتری نیاز دارد که این بسیار کارامد میباشد در شرایط سخت بعضی مسیرها.

ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396