منوی سایت
header-pic

ورود شاسی بلند فودای لندفورت چینی به بازار ایران

تصاویر و خبرهای از تردد یک مدل شاسی بلند استتار شده در خیابان های تهران به گوش می رسد که با کمی تحقیق در این مورد میفهمیم که این مدل متعلق است به کمپانی Guangdong Foday Automobile چینی است که در مدل های SUV و پیکاپ عرضه می شود. این خودرو در چین با دو موتور توربو دیزل و تنفس طبیعی بنزینی عرضه می شود که به نظر می رسد نمونه بنزینی را در ایران شاهد باشیم.
اگر نگاهی به لیست محصولات تولیدی این کمپانی چینی بیندازید به نام Landfort برمی خوریم. خودرویی که همان شاسی بلند استتار شده خیابان های تهران است. بدون شک تردد خودرویی با این نوع از پوشش در ایران نشان از گذراندن مراحل تست های فنی و استاندارد را در ایران دارد. از این رو از همین حالا می توان گفت یکی از خودروسازان کشور قصد تولید این خودرو را دارد. هنوز مشخص نیست کدام شرکت عرضه این خودرو به بازار ایران را برعهده دارد، عده ای از زامیاد و عده دیگری از عظیم خودرو به عنوان عرضه کننده این محصول نام می برند.

ورود شاسی بلند فودای لندفورت چینی به بازار ایران

فودای که از نظر پلتفرمی در واقع شباهت هایی با دانگ فنگP16 دارد، با استفاده از یک شاسی نردبانی ساخته می شود که رام های قدرتمند در شاسی حرکت های دینامیکی آن کاملا کنترل شده است. در این خودرو از سیستم تعلیق طبق دوبل در جلو و فنر مارپیچی در عقب استفاده شده است. ترکیبی که برای تردد های شهری و حتی خارج از جاده کاملا نرمال است. در این خودرو در بازارهای مختلف از پیشرانه های متفاوتی ساخت میتسو بیشی و نیسان و حتی نمونه های دیزلی استفاده شده است.

ورود شاسی بلند فودای لندفورت چینی به بازار ایران2

از جمع پیشرانه های این خودرو شاید مدل 2 لیتری توربوشارژ ساخت میتسوبیشی بهترین گذینه برای بازار ایران باشد. این پیشرانه می تواند در دور 5 هزارو 600 به قدرت 215 اسب بخار برسد. همچنین بین دورهای 2000 تا 3000 می تواند 280 نیوتن متر گشتاور را تقدیم راننده کند. نکته ایی که در سفرهای آفرودی بسیار کارآمد خواهد بود. اما دیگر پیشرانه هایی که احتمال انتخاب آن برای بازار ایران زیاد است احتمالا از نوع اتمسفر یا تنفس طبیعی خواهد بود.
باز هم نگاهی به پیشرانه ها می گوید مدل KA25 که ساخت نیسان است و حجمی معادل 2.5 لیتر دارد نیز امکان حضور در سینه این خودرو در بازار ایران را دارد. این پیشرانه که به صورت تنفس طبیعی ساخته شده است می تواند 175 اسب بخار نیرو را در دور 5 هزار و 800 تولید کند و گشتاور آن هم به 225 نیوتن متر می رسد که این گشتاور بین دورهای 2500 تا 3000 دور در اختیار راننده قرار می گیرد. هر دو این پیشرانه ها 4 سیلندر هستند  و بنزینی. برای این خودروی 7 نفره دو نوع گیرباکس می توان تصور کرد. زیرا مدل 2.5 لیتری با گیرباکی 5 سرعته دستی کوپل شده است و مدل 2 لیتری توربو نیز در بازارهای خارجی با گیرباکس اتوماتیک موسوم به RMT عرضه می شود.

ورود شاسی بلند فودای لندفورت چینی به بازار ایران2

در خصوص تجهیزات رفاهی و ایمنی خودرو نمی توان به راحتی اظهار نظر کرد اما می توان گفت
 • ترمزهای دیسکی در هر 4 چرخ که مجهز به ABS+EBD
 •  مانیتور 8 اینچی
 • سیستم مولتی مدیا
 • دوربین و سنسور دید عقب
 • صندلی راننده با امکان تنظیم برقی در 6 جهت
 • کروز کنترل
 • سیستم صوتی با 8 اسپیکر و ساب ووفر
 • آینه های جانبی تاشونده برقی مجهز به گرمکن
 • آینه وسط فتوکرومیک
 • سنسور نور و بارانGPS
 • کولر دوم همراه تصفیه هوا
 • مانیتور پشت صندلی ها
 • سیستم هشدار باد لاستیک و رینگ های 17 تا 19 اینچی

از جمله امکانات و آپشن هایی هستند که می توانند در این خودرو به کارگیری شوند.

ورود شاسی بلند فودای لندفورت چینی به بازار ایران2

ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396