منوی سایت
header-pic

واردات خودرو باید مدیریت شود نه ممنوع

دکتر منصور معظمی(رئیس ایدرو و معاون وزیر صمت) با بیان اینکه هیچ کدام از طرف های خارجی خودروساز از جمله رنو از ایران نرفته اند، گفت: تعلیق به معنای قطع همکاری نیست.فروش اقساطی خودرو با اقساط 6 الی 24 ماه و پیش پرداخت 50 درصدی توسط شرکت فردیس خودرو برای شما هم میهنان عزیز فراهم شده است.

وی گفت: هیچ کدام از شرکت های رنو، پژو و سیروئن رسما اعلام قطع همکاری نکرده اند و صرفا در شرایط کنونی به دلیل فشار آمریکا فعالیت شان در ایران تعلیق شده است.
معظمی خاطر نشان کرد: آنچه که من می دانم و میبینم این است که هیچ یک از این خودروسازان نمی خواهند از ایران بروند چرا که بازار ایران یک بازار بسیار خوبی برای آنان است.قیمت روز خودرو با اقساط بلند مدت و کوتاه مدت و تحویل فوری خودرو.

وی در ادامه افزود: بازار ایران یک بازار گارانتی شده و safe برای طرف های خارجی است و لذا این شرکت ها هیچ گاه ایران را ترک نخواهند کرد.

معاون وزیر صمت با اشاره به اینکه قطعات محصولات رنو در ایران تولید خواهد شد، گفت: بایستی علاوه بر گرفتن امتیازهای بیشتر از خودروسازان خارجی، آنان را برای ادامه همکاری در ایران کمک کنیم.

وی با بیان اینکه باید شرایط را درک و به لحاظ حقوقی به طرف های خارجی کمک کنیم؛ عنوان کرد: نباید در زمانی که این شرکت ها مایل به ماندن در ایران هستند آنان را مجبور به ترک ایران کنیم.
معظمی در پاسخ به این سوال که منوعیت واردات خودرو از جمله محصولات رنو به ایران، یک رفتار دوگانه در خصوص همکاری با خودروسازان خارجی است و قطعا شرکت رنو را از حضور در ایران دلسرد می کند، گفت: من به عنوان یک کارشناس باید بگویم که ممنوعیت واردات جای تامل جدی دارد و بایستی مورد ارزیابی و بازنگری قرار گیرد.

وی افزود: ضرورتی نداشت که واردات خودرو ممنوع شود چرا که می توانیم بدون اعمال ممنوعیت بازار را مدیریت کنیم به طوری که بازار دچار التهاب نشود.

واردات خودرو باید مدیریت شود نه ممنوع

ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396