منوی سایت
header-pic

نکات ابتدای درباره وسیله نقیله مان

 

مشکلات ماشین ممکن است در مسیر برای اکثر افراد ماشین دار اتفاق بفتد و پیشگیریهای لازم برای جلوگیری از این قبیل اتفاقات می توانند علاج قبل از سانحه باشد.هدف ما از این مقاله آگهی سطحی برای چک کردن وسیله نقیله شماست که بهتر است قبل از سفر و یا حتی پیمایش های کوتاه نیز بدانیم پس با ما همراه باشید.

چک کردن آب رادیاتور

نکات ابتدای درباره وسیله نقیله مان

در فصل های مختلف مایه درون رادیاتور  کارایی مختلفی دارد به طور مثال در زمستان از سیستم خنک کنند و یخ زدگی رادیات ممانعت می‌کند و در تابستان از جوش آمدن مایع جلوگیری می کند معمولا با باز کردن درپوش رادیات میزان مایع در آن کاملا مشخص است البته در زمانی که موتور خاموش و خنک است چک شود که در این زمان اگر دریچه‌های درون رادیاتور مشخص بود نشان دهنده ای کم بودن مایه درون آن است پس برای اینکه موتور ماشین جوش نیاورد باید مایع درون آن اندازه باشد. در این مواقع درون رادیات آب بریزد و حتما به تعمیر کار مراجعه کنید که از سوانح احتمالی جلوگیری کنید. 

چک کردن لاستیک  

نکات ابتدای درباره وسیله نقیله مان

یکی از اجزای مهم ماشین لاستیک ها هستند که تنها قسمت از خودو است که با سطح زمین در تماس است و هرگونه مشکل در این قسمت از خودرو می‌تواند برحرکت آن تاثیر بگذارد پس در هنگام خرید لاستیک یا چک های روزانه حتما مطمئن شوید که هیچگونه ایرادی و یا فرورفتگی یا یا برعکس روی آن نمایان نباشد. یکی دیگر از مواردی میزان با تایر های خودرو میباشد باید توجه شود میزان باد لاستیک کم نباشد زیرا کم بودن باد لاستیک نیز می تواند خودروی ما را به دردسر بیندازد پس حتما قبل از حرکت آنها را بررسی کنید.همچنین هر چند ماه یکبار لاستیک های از لحاظ ساییدگی وارسی شوند یعنی لاستیک ها صاف نباشند.

بررسی چراغها 

نکات ابتدای درباره وسیله نقیله مان

چراغ‌های ماشین را می توان به چشم ما تشبیه مرد زیرا بدون ها مخصوصا در شب ما دید کافی و درستی از مسیر روبرو نخوهیم داشت. و همچنین چراغ های راهنما که هدایتگر ما در مسیر برای خودروهایاطراف محسوب می شود.در آیین نامه رانندگی خرابی چراغ‌ها تخلف محسوب می‌شود پس باید به این مورد توجه بیشتری شود. بعد از مدتی لامپ‌ها ضعیف یا می‌سوزند از جمله نشانه‌های ضعیف شدن لامپ‌ها کدر شدن حاشیه آنهاست. توصیه می‌شود بعد از متوجه شدن این موضوع لامپ چراغ مورد نظر عوض کنید.  

بررسی ترمزها

نکات ابتدای درباره وسیله نقیله مان

ترمز ها یکی از قطب های اصی خودرو ها میباشد و عمل نکردن آنها در هنگام حرکت می‌تواند حادثه آفرین باشد به خصوص در سرعت‌های بالا، پس سعی کنید قبل از حرکت از عملکرد درست آنها مطمئن شوید. روش دیگر که کمی زمان بر است نگاه کردن دیسکی است که لاستیک‌ها روی آن سوار هستند معمولا اگر روغن ریزی در سیستم ترمز باشد کاسه چرخ‌ها مرطوب می‌شوند و شما با نگاه کردن پشت لاستیک به این نقض پی می‌برید در ضمن مخزن روغنی کنار موتور ماشین تعبیه شده است که میزان روغن ترمز را نشان می‌دهد با ببرسی این مخزن از کم یا کافی بودن روغن ترمز می‌توان مطلع شوید.

بررسی شیشه پاکن 

نکات ابتدای درباره وسیله نقیله مان

بررسی شیشه پاک کن و آگهی از عمکرد درست آن نیز می تواند در جلوگیری از بروز مشکل کمک کند مخصوصا در مسافرات ها که در مسیرهای که گردو خاک و یا بارش باران و برف و تگرگ روبرو می شوید حتما از سالم بودن آن مطمئن شوید.

چک کردن روغن موتور

نکات ابتدای درباره وسیله نقیله مان

روغن موتور یکی از مهمترین ترین افزودنی‌ها به موتور خودرو میباشد زیرا در صورت نبود آن در موتور ماشین بدون شک بعد از چند دقیقه کار کردن می‌سوزد پس با بررسی کژ(نشانگر فلزی روغن) روغن، از میزان روغن ماشین خود مطلع شوید بر روی کژ روغن علامتی که نشانه میزان روغن باشد تعبیه شده بعد از اطلاع از میزان روغن ماشین سر کژ را پاک کنید و سپس آن را در جای خود قرار دهید. با نگاه کردن به رنگ روغن کدرتر و غلیظ تر باشد زمان تعویض آن رسیده است و همچنین با خوانندن کارکرد ماشین نیز می تواند به تعویض این افزودنی مفید برای موتور پی برد.
ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396