منوی سایت
header-pic

مواردی که انجام آنها به گیربکس اتومات خسارت وارد میکند

گیربکس اتومات

گیربکس اتوماتیک در سال 1940 توسط شرکت الدزموبیل بر روی یکی از اتوموبیل هایش قرار داد در آن زمان این یک امکان تجملاتی محسوب میشد اما رفته رفته شرکت های دیگر تصمیم گرفتند از گیربکس اتومات استفاده کنند و مردم هم از آپشن استقبال فراوانی کردند.اما هرچقدر که گیربکس اتومات آسایش به همراه دارد اما نگهدای و در صورت تعمیر خرح بالایی دارد.

5 عملی که به گیربکس اتومات آسیب میزند

1: خلاص گیربکس در حین حرکت

این کاربه جز کم کردن از  کنترل شما بر روی خودرو، به شیرهای برقی گیربکس فساز زیادی وارد میکند، برای نمونه جعبه دنده ی خودروی 206 تیپ 6 با کد AL4 که  از ابتدایی ترین گیربکس های اتوماتیک محسوب میشود،تعداد 8 عدد شیر برقی دارد که دوتای آن با یان عمل خراب میشود همچنین قیمت هر عدد شیربرقی این خودرو حدود 100 هزار تومان میباشد پس مراقب باشید.

 2: استفاده از حالت خلاص ( N یا Neutral ) برای لانچ کردن

لانچ یعنی با بیشترین گشتاور و  قدرت ممکن بدون هرزی ماشین حرکت کند.و این کار اینگون است که در خودرو های گیربکس دستی با گرفتن کلاج و بالا آوردن دورموتور و دنده در حالت خلاص یکددفعه ماشین را در دنده بگذاریم.اما این عمل را با گیربکس اتومات انجام دهیم و یکدفه دنده را بروی N بگذاریم آسیب جدی وخسارت میلیونی به جا میگذارد.

3:تعویض حالت دنده در حین حرکت

زمانی که  میخواهید به طور پشت سرهم حرکت به عقب و جلو داشته باشید، مثل دور زدن در خیابان های کم عرضه یا پارک کردن در جای پارک کوچک، سعی کنید اول کامل توقف کنید و بعد دنده را از حالت D به R یا برعکس عوض کنید. تغییر حالت دنده در بین حین حرکت به گیربکس فشار وارد می کند.

4:خلاص کردن برای توقف های کوتاه

اگر در ترافیک و چراغ قرمز هایی که توقف خودرو کمتر از 2 دقیقه است، به هیچ وجه گیربکس را خلاص نکنید. زمانی که گیربکس در حالت D قرار میگیرد و توقف میکنید، گیربکس در دنده 1 می ماند و تنها درگیری موتور و گیربکس، جریان های گردابی روغن هیدرولیک داخل توربین میباشد که به دلیل دور پایین موتور، بسیار کم است. در حالتی که خلاص کردن گیربکس و قرار دادن دوباره‌ی آن در حالت D، مجموعه‌ی کلاچ ها، سوپاپ ها و شیر های برقی را درگیر می کند که استهلاک بسیار زیاد است.

5:توقف کامل با دنده P

برای پارک کردن و ایست کامل  اول ایست کامل کنید،بعد دنده را در حالت N قرار دهید، ترمز دستی را بکشید و پایتان را از روی ترمز بردارید تا وزن خودرو بر روی چرخ های عقب بیفتد.و بعد دنده را در حالت P یا Park قرار دهید  در غیر این صورت فشار وزن خودرو بر روی گیربکس خواهد افتاد که برای گیربکس های اتومات مضر است.

گیربکس اتومات

ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396