منوی سایت
header-pic

معرفی خودروی هوشمند نیسان IMS

خودروی هوشمند نیسان در نمایشگاه دیترویت 2019 معرفی شد. با فردیس خودرو همراه باشید تا  نگاه عمیق تری به این خودروی مفهومی بندازیم.

نیسان تلاش می‌کند تا بخش جدیدی در کلاس خودرو ایجاد کند که آن را «سدان اسپرت با ارتفاع بلند شاسی» می‌نامد و به همین منظور از خودروی مفهومی IMs در نمایشگاه خودرو دیترویت ۲۰۱۹ رونمایی کرد. ایده‌ی نیسان ارتفاع کراس‌اور را با مدل چهاردر سنتی و در قالب یک خودروی الکتریکی مفهومی جدید ارائه می‌دهد.

نیسان IMs دارای موتور الکتریکی در محورهای جلو و عقب است که مجموعاً ۴۸۳ اسب ‌بخار قدرت و ۸۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کنند. پکیج باتری ۱۱۵ کیلووات‌ ساعت، شعاع حرکتی حدود ۶۱۲ کیلومتر برای خودروی برقی نیسان فراهم خواهد کرد. در این ماشین راننده می تواند با خیالی آسوده رانندگی را به عهده ی خودرو قرار دهد.

قدرت سیستم محرکه‌ برقی با بهره‌گیری از سیستم تمام چرخ محرک پیشرفته، منجر به تعادل وزن ایده‌آل در جلو و عقب، چسبندگی و عملکرد بسیار خوب در پیچیدن می‌شود که تقریباً در هر شرایطی کارایی بالایی دارد. به‌لطف سیستم تعلیق پیشرفته بادی که با شرایط مختلف رانندگی سازگار است، نیسان IMs قابلیت سواری و پیچیدن راحت را فراهم می‌کند.

طراحی خودروی هوشمند نیسان بسیار آینده ‌نگرانه است که در کلاس سدان بسیار کم دیده می‌شود. طراحی کلی بیرونی با استفاده از سطوح مخروطی انجام شده است، در بخش جلویی جلو پنجره متداول وجود ندارد، اما نیسان هنوز هم با طراحی چراغ‌ها ، نمای V شکل جلو را ایجاد کرده است. سقف قوسی ‌شکل نیسان IMs بسیار ظریف به نظر می‌رسد. تقریباً شبیه هر خودروی مفهومی، محصول نیسان نیز از درهای کالسکه‌ای بهره می‌برد. در عقب نیز چراغ‌های عقب LED به‌صورت نوار نازک در عرض گسترش می‌یابند.

نیسان IMs دارای موتور الکتریکی در محورهای جلو و عقب است که مجموعاً ۴۸۳ اسب ‌بخار قدرت و ۸۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کنند.

در داخل کابین، نیسان قصد دارد زیبایی‌شناسی را به سوی «آینده‌گرایی بی‌انتهای ژاپنی» سوق دهد. کابین عمدتاً دارای پوشش پارچه‌ای تیره روی صندلی‌ها و نمایشگر لمسی طلایی رنگی در سراسر داشبورد و پنل‌های در خودرو است . طرح صندلی سه ‌ردیفه در داخل بسیار عجیب و غریب به نظر می‌رسد که از دو صندلی قابل تنظیم در عقب و صندلی بزرگ راننده در مقابل آن‌ها استفاده می‌کند. چند صفحه‌نمایش دیجیتال به سرنشینان جلو اختصاص دارد. هنگام رانندگی در حالت خودران، فرمان عقب می‌آید و راننده می‌تواند به سمت سرنشیان بچرخد.

خودروی هوشمند نیسان به‌طور کامل شامل سه ویژگی از فناوری حمل‌ونقل هوشمند نیسان (رانندگی هوشمند، قدرت هوشمند و یکپارچگی هوشمند) است. این موارد در جهت ایجاد جامعه‌ای پایدار با تمرکز بر خودروی برقی، فناوری خودرو خودران و اتصال تلاش می‌کنند.

طراحان نیسان نوعی رابط کاربری پیشرفته برای راننده روی داشبورد دیجیتال طراحی کرده‌اند.  همچنین از پکیجی استفاده می کند که هر آنچه در محدوده‌ی دید راننده قرار ندارد، توسط حسگرها و داده‌های ابری نمایش داده می‌شود. هنگامی که نگاهی به فضای داخلی بزرگ این خودرو می‌اندازیم، به خوبی می‌توانیم درک کنیم که سرنشینان تا چه حد در آن راحت هستند.

طراحی این خودرو خارجی به ما نوید آینده ای درخشان را برای صنعت خودرو می دهد آینده ای که در آن صنعت خودرو با تکنولوژی گره خورده و در جهت رفاه هر چه بهتر کاربران تلاش می کند. اگر شما هم مثل ما از این خوردو جدید نیسان شگفت زده شده اید لطفا نظرات خود را با ما درمیان بگذارید. به نظر شما این تکنولوژی ها چه زمانی به صنعت خودرو های داخلی راه پیدا می کند؟

منبع : motor1.com

 

 

سایت آکورد گیتار
ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396