منوی سایت
header-pic

معرفی تسلا مدل X سریعترین شاسی بلند دنیا

این خودرو تولید جدید شرکت بزرگ و بسیار قدرتمند تیلا میباشد که بسیار سرو صدای زیادی به راه انداخته بخاطر طراحی بیار خاصی که دارد.درهای شاهینی عقب این خودرو مجهز به لولای اضافی میباشد که میتواند جمع شود  و بنابراین حتی در فضاهای تنگ پارکینگ امکان باز کردن در ممکن است. همچنین حسگرهای مافوق صوت در پشت پوسته آلومینیمی این درها قرار گرفته و در پشت پوشش چرم طبیعی داخلی آن‏ها حسگرهای از نوع القایی برای تشخیص وجود موانع نصب شده ‏اند و به ‏طور خودکار تا جایی که فضا برای باز شدن آنها وجود دارد باز می‏شوند. مهندسین تسلا  گفته اند  که فضای مورد نیاز برای باز شدن کامل درها کمتر از 31 سانتی‏متر میباشد.درهای جلویی هم دارای موتورهای برقی بوده که می‏توانند باز و بسته شوند. این درها به‏ شکلی  برنامه‏ ریزی شده ‏اند که می‏توانند با زاویه 45 درجه باز شده و البته اگر فضا محدود باشد، میزان باز شدن آنها به همان نسبت کم میشود. در این سیستم از حسگرهای اولتراسونیک در درهای عقب و در سپرها استفاده شده تا بین آنها و دارنده کلید خودرو یک مثلث برقرار شود. در ابتدا جنبه‏ های کاربردی محدود خواهد بود، اما هنگامی که شما دستگیره در را فشار دهید قفل در باز شده و برای چند سانتی‏متر خارج می‏شود. هنگامی که شما پای خود را روی پدال ترمز می‏گذارید در بسته شده و قفل می‏شود.

شیشه جلو با دید پانورامایی

مدیران تسلا گفته اند، شیشه بزرگ جلو در مدل X بزرگ‏ترین شیشه قوس‏داری است که تاکنون در یک خودرو در جهان نصب شده است و یک تصویر پانورامایی را از جلوی خودرو خلق میکند.

آفتابگیرهای تلسکوپی مغناطیسی

مدل X فاقد فضایی برای نصب آفتابگیرهای سنتی همانند سایر ماشین ها است، لذا آفتابگیرهای آن روی ستون‏های جلویی سقف هستند و هر زمان که مورد نیاز باشند، حول محور خود حرکت کرده، در جای مشخص قرار می‏گیرند و به‏ صورت مغناطیسی به آینه وسط متصل میشوند.

سریع بودن باورنکردنی مدلX

موتورهای استفاده شده  در مدل X همان نمونه‏ های مورد استفاده در مدل S است. حداکثر سرعت آن 250 کیلومتر در ساعت و اگر آن را در حالت Ludicarous قرار دهید شتاب صفر تا 96 کیلومتر 2/3 ثانیه ‏ای پیدا میکند و اگر از این حالت خارج کنید باز هم بسیار سریع بوده و می‏تواند سرعت خود را در مدت 8/3 ثانیه به 96 کیلومتر در ساعت برساند.

تسلا مدل ایکس شاسی بلند

7صندلی فوق العاده برای سرنشینان

با وجود آنکه یک خودروی اس ‏یو وی قدرتمند مانند تویوتای لندکروزر نیست، اما قابلیت حمل 7 سرنشین، به علاوه یک صندوق بار در جلو را دارد. فضای سر برای سرنشینان صندلی‏های ردیف دوم بسیار اندازه است، چون درها همانند بال شاهین با بازوهای از جنس آلومینیم و منیزیم هستند و در تمامی بخش مرکزی خودرو ادامه پیدا کرده ‏اند تا بتوانند لولا ‏های این درها را شکل بدهند. صندلی‏ های کناری مجهز به  شیشه در بالاسر بوده، اما صندلی وسطی برای افرادی که قدی بلندتر از 180 سانتی‏متر داشته باشند مقداری  کوچک است.

تسلا مدل ایکس شاسی بلند

ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396