منوی سایت
header-pic

معررفی و بررسی بی ام و 530E هیبریدی

خودرو های هیبریدی انتخابی بسیار مناسب برای افراد دوستدار محیط زست است.کسانی كه روزانه مسافت‌های كمی در شهر طی می‌کنند، می‌توانند از رانندگی با خودروهای برقی نهایت بهره را ببرند. بی‌ام‌و 530e هیبریدی با موتور بنزینی دو لیتری چهار سیلندر با توان ۱۸۴ اسب بخار  به همراه بسته باتری ۹.۲ كیلووات ساعت و یك موتور الكتریكی ۹۵ اسب بخاری عرضه‌ شده این خودروی هیبریدی در صورت بنزین نداشتن، با استفاده از انرژی الكتریكی ذخیره‌شده در باتری‌ها می‌تواند ۴۶ كیلومتر را طی كند و  به حداكثر سرعت ۱۴۰ كیلومتر بر ساعت برسد.روی  هم رفته قدرت دو پیشرانه‌ی این خودرو ۲۵۲ اسب بخار و گشتاور آن ۴۲۰ نیوتن‌متر میباشد. شارژ کامل آن چهار ساعت و نیم زمان میبرد . درصورتی‌که از سیستم شارژ ویژه القایی بی‌ام‌و (i wallbox) استفاده كنید، این زمان به كمتر از ۳ ساعت تبدیل خواهد شد. حداكثر سرعت بی‌ام‌و 530e، حدود ۲۳۴ كیلومتر بر ساعت و میزان انتشار دی‌اکسید كربن آن ۴۶ گرم در هر كیلومتر میباشد و همچنین شتاب 0 تا 100 این خودرو معادل 6.3 ثانیه است.

بی ام و 530 E الکتریکی

در خرید خودرو هایی هیبریدی باید بسیار توجه کرد نسبت به  خودروهای عادی ،به این دلیل که اگر از زمان لازم برای شارژ خودرو را ندارید یا مسافت روزانه كه طی می‌کنید بیشتر از ۵۰ كیلومتر میباشد استفاده از مدل‌های هیبریدی در مقایسه با خودروهای بنزینی و دیزلی صرفه اقتصادی كمتری دارد و شما باید زمان زیادی در ایستگاه شارژ منتظر بمانید.

بی ام و 530 الکتریکی

درهمه ای  بی‌ام‌و های سری ۵ ، سه حالت رانندگی نرمال اسپرت، کامفورت، و اكو پرو  قرار دارد. در 530e هیبریدی سه حالت دیگر اضافه‌ شده  که عبارت است از حالت اتوماتیك كه به‌صورت پیش‌فرض فعال است، حالت max E drive كه ابتدا از موتور الكتریكی بهره می‌برد تا زمانی كه شارژ باتری‌ها به اتمام برسد و حالت كنترل باتری كه به شما اجازه می‌دهد میزان مشخصی از توان باتری‌ها را ذخیره و در زمان مورد نیاز بکاربگیرید. به‌طور مثال اگر بیشترین مسیر سفر شما در بزرگراه باشد، می‌توانید مقداری از شارژ باتری‌ها را ذخیره كنید و چند کیلومتر باقیمانده در داخل شهر را با استفاده از موتور الكتریكی طی کنید.

این خودرو مانند  سری ام پاور چرخ های بزرگ و تجهیزات اضافی ندارد تا بتواند با سرعت‌های نزدیک به ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت رانندگی كند. اما 530e هیبریدی ارزش خرید بالایی دارد و از خرید آن هیچ‌گاه پشیمان نمی‌شوید. احساس كنترل، راحتی و آسایش را در آن بسیار وجود دارد. طراحی داخلی آن هم شبیه سری 5 میباشد. فقط فضای صندوق‌عقب به دلیل قرار گرفتن باتری‌ها در زیر آن از ۵۳۰ لیتر به ۴۱۰ لیتر رسیده. قیمت نهایی بی‌ام‌و 530e در نسخه‌ی استاندارد، ۵۳ هزار دلار  اما با آپشن‌های سری i Perfromance و سیستم دو دیفرانسیل Xdrive، با قیمتی در حدود ۵۶ هزار دلار عرضه میشود. اگر شما میخواهید این خودرو را بخرید، به این نكته توجه كنید كه در بسیاری از کشورها، دولت‌ها برای تشویق مردم به خرید خودروهای الكتریكی و كاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی معافیت‌های مالیاتی یا حتی وام‌هایی وجود دارد که بسیار کمک میکند.

 

ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396