منوی سایت
header-pic

مرسدس بنز 6 چرخ کلاس X

ویژگی و مشخصات فنی مهم ظاهری این خودرو شش چرخ بودن آن میباشد. اما نباید آن را تنها نقطه تمایز آن با نمونه استاندارد دانست.روی کاپوت یک ورودی هوا قرار گرفته تا چهره خشن و تهاجمی خودرو تکمیل شود.کارلکس نمای جلوی X کلاس را به واسطه ورودی هوای بزرگتر در گوشه‌های سپر جلو تغییر داده و یک وینچ نیز در مرکز سپر نصب کرده تا توانایی یدک کشیدن این خودرو را به رخ بکشد.هنوز شرکت کارلکس حاضر به انتشار جزئیات فنی درباره این خودرو نیست.

مرسدس بنز 6 چرخ

برای راحتی بیشتر در سوار و پیاده شدن سرنشینان، در این پیکاپ مرتفع رکاب‌های جانبی جدیدی پیش‌بینی شده است.بالای سقف نوار چراغ‌های LED به چشم می‌خورند تا در روشن ساختن مسیر پیش رو به چراغ‌های اصلی یاری برسانند. هرچند که دارا بودن شش چرخ ویژگی ظاهری مهم این خودرو است اما نباید آن را تنها نقطه تمایز آن با نمونه استاندارد دانست. کارلکس نمای جلوی X کلاس را به واسطه ورودی هوای بزرگتر در گوشه‌های سپر جلو تغییر داده و یک وینچ نیز در مرکز سپر نصب کرده تا توانایی یدک کشیدن این خودرو را به رخ بکشد. علاوه‌براین روی کاپوت یک ورودی هوا قرار گرفته تا چهره خشن و تهاجمی خودرو تکمیل شود.  بیشترین تغییرات در بخش عقبی خودرو اتفاق افتاده، جایی که کارلکس برای نصب یک جفت چرخ اضافه محور دیگری به خودرو اضافه کرده، که این کار در نهایت به بیشتر شدن طول کلی خودرو و فضای بار آن منجر شده است.

 

 

بالای چرخ‌های عقب ضربه‌گیرهای بزرگی نصب شده و یک علامت X بزرگ و سپری جدید نیز در نمای عقب به چشم می‌خورد.متاسفانه هنوز شرکت کارلکس حاضر به انتشار جزئیات بیشتری درباره این خودرو نیست زیرا به گفته آن‌ها، طرح هنوز در حال توسعه و آماده‌سازی است.تبدیل X کلاس به یک وانت ۶ چرخ، اصلاً کار آسانی نیست؛ متخصصان کارلکس دیزاین باید یک دیفرانسیل و میل کاردان دیگر به واحد قدرت این وانت اضافه کنند و احتمالاً جعبه‌دنده‌ی کمکی جدید هم مورد نیاز باشد. البته می‌توان حدس زد که کارلکس برای بخش فنی این خودرو هم تدارکی خاص ببیند.

مرسدس بنز 6 چرخ

درحال حاضر مرسدس‌بنز پیکاپ Xکلاس را به صورت استاندارد با پیشرانه شش سیلندر سه لیتری توربودیزل به بازار عرضه کرده که نیرویی برابر با 258 اسب‌بخار و گشتاور 550 نیوتن‌متر ارائه می‌دهد که به واسطه جعبه‌دنده هفت سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌شود.

به هرحال تغییر پیکاپ Xکلاس به خودرویی با 6 چرخ مطمئناً کار آسانی برای کارلکس نبوده زیرا اکنون به نصب یک دیفرانسیل دیگر و محور انتقال قدرت جدید نیاز است. به احتمال فراوان یک ترنسفرکیس جدید نیز لازم خواهد بود. از هم اکنون بسیاری از علاقمندان برای دیدار با نتیجه نهایی پروژه کارلکس لحظه‌شماری می‌کنند.

ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396