منوی سایت
header-pic

محبوب دل آمریکایی ها فورد اکسپدیشن

شاسی بلند فورد اکسپدیشن

فورد اکسپدیشن یک SUV خیلی بزرگ برای خانواده های پر جمعیت میباشد و بسیار برای مسیر های طولانی و مسافرت مناسب است.  کارخانه فورد این ماشین  درتمند و بزرگ را در سه مدل (XLT – Limited -Platinum ) تولید و عرضه می‌کند که از رنج قیمت ۵۱,۷۹۰ دلار شروع می‌شود و در نمونه‌ی فول‌آپشن، ۸۲۰۰۰ دلار قیمت دارد. XLT مدل پایه و Platinum مدل فول است و هر کدام هم نسخه Max دارند.  در این مقاله مدل Platinum Max را معررفی و بررسی میکنیم.

طراحی بدنه فورد اکسپدیشن

حرف های اغراق آمیز نمیزنیم و یک راست سر اصل مطلب می‌رویم. در نمای جلوی اکسپدیشن با نمایی آشنا و شبیه به سایر کراس اور های فورد مواجه‌ هستیم که می توان بدون شک گفت این خودرو بسیار زیباست. در نمای جانبی از حجم های اغراق آمیز پرهیز شده و یک خط سراسری اصلی‌ترین نکته در طراحی آن است. در نمای عقب هم با یک طراحی کاملا پخته مواجه هستیم.

فورد اکسپدیشن

طراحی داخلی فورد اکسپدیشن

اکسپدیشن توانایی حمل ۷-۸ نفر و فضای بزرگ و جادار دارد. صندلی های دریف جلو کاملا راحت و بزرگ هستند و در تمام جهات قابل تنظیم و از  تجهیزاتی  مثل گرم کن و سردکن صندلی هم بهره میبرد.در ردیف دوم هم راحتی و بزرگی کاملا وجود دارد و دسته در لبه صندلی نشانه‌ای از این راحتی است ولی از گرم کن و سرد کن ندارد.ردیف سوم اما خیلی بزرگ و راحت نیست و افراد درشت با قدبلند  اذیت میشوند.داشبورد، کنسول میانی و رودری‌ها خیلی خوب طراحی شده‌‌اند و در آن‌ها برای قراردادن چیزهایی مثل بطری، لیوان و عینک جای مخصوص تعبیه شده و تعداشان زیاد است به همراه تعداد زیادی مانیتور.

فورد اکسپدیشن

قلب تپنده فورد اکسپدیشن

.این خودرو فقط یک مدل موتور دارد موتوری ۳.۵ لیتری و شش سیلندر به نام EcoBoost و تنفس طبیعی که تماما از آلومینیوم ساخته شده. این موتور به کمک سیستم تزریق مستقیم سوخت و زمان‌بندی متغییر سوپاپ‌ها و با نسبت تراکم ۱۰ به ۱ می‌تواند قدرت ۴۰۰ اسب‌بخار را در ۵۰۰۰ دور بر دقیقه و گشتاور ۶۵۰ نیوتون‌متر را در ۲۲۵۰ دور بر دقیقه تولید و در اختیار راننده میگذارند.

 

ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396