منوی سایت
header-pic

محبوب ترین در ابرو خودرو های جهان

بوگاتی شیرون ابروخودرو محبوب تا بی نهایت

اتوره بوگاتی طراح ایتالیایی این برند را تاسیس کرد و اکنون یک قرن از آن گذشته،با اینکه اتوره ایتالیایی بود اما تمام طراحی هایش را در فرانسه انجام میداد و این خودرو هم در فرانسه خلق شده.بوگاتی شیرون جدید ترین تولید این شرکت است و در خط تولید شیرون حتی یک رباط هم وجود ندارد و تمام این خودرو دست ساز است.تنها 100 دستگاه از این خودرو عرضه شده و 400 دستگاه دیگر باقی مانده.این ابرخودرو خاص به‌یاد لوئیس شیرون، راننده‌ی مسابقه‌ی مشهور اهل موناکو، نام‌گذاری شده.تمام قطعات این خودرو در کشورهای مختلف اروپایی ساخته میشود و برای مونتاژ به فرانسه ارسال میشود.شیرون یک پیشرانه 16 سیلندر دارد که بسیار قدرتمند و سنگین وزن است خیلی از خودرو ها  در جهان پیشرانه های قدرتمند مانند این را ساخته اند اما همه آن ها پس از چندبار تعمیر به کلی از بین میروند اما شیرون اینگونه نیست.و گیربکس شیرون  دوکلاچه‌ و ۷ سرعته‌ میباشد و ساخت برند ریکاردو (Ricardo) است که از روغن کاملاً اختصاصی استفاده می‌کند؛ تیم مهندسی ریکاردو علاوه بر روغن و تقویت ویژه‌ی سردنده‌ها، قدرتمندترین کلاچ موجود را برای این هایپرکار استفاده کرده اند.

بوگاتی شیرون

نحوه‌ی نصب و قرارگیری گیربکس به‌ شکلی است که باوجود پیشرانه‌ی بزرگ ۱۶ سیلندر، توزیع وزن محور جلو ۴۵ درصد باشدو این بسیار شگفت انگیز و سخت است.همچنین توربو شارژر های شیرون 69 درصد بزرگ تر از ویرون است.

قدرت شیرون بی همتا

قدرت بوگاتی  شیرون (۱۴۷۹ اسب بخار معادل ۱۵۰۰ فردشتاکه یا PS) در دورموتور ۶۷۰۰ تولید می‌شود که در این زمان برای احتراق سوخت در هر ثانیه ۱۰۰۰ لیتر هوا نیاز است.نکته قبل توجه این است که  شیرون در هنگام حرکت فقط با دو توربوشارژر کار می‌کند و فقط هنگام بالا رفتن دور موتور، دو توربوشارژر دیگر به مدار وارد می‌شوند.یکی از مشکلات خنک سازی شیرون بوده  به‌طور کلی دو مدار اصلی خنک کننده در این ابرخودرو نصب شده است: یک چرخه‌ی حرارت بالا (اصلی) برای پیشرانه و یک چرخه حرارت پایین برای اینترکولر. مدار اصلی از یک رادیاتور مرکزی و ۲ رادیاتور جانبی تشکیل شده است تا در زمان ۳ ثانیه، گردش ۳۷ لیتر آب بدون مشکل عمل کند.

بوگاتی شیرون

ساختار فیبر کربن شیرون

بوگلتی شیرون با ساختار فیبرکربن و مهره‌های تیتانیومی کامل شده،مهندسی این ابرخودرو به‌شکلی  است که باوجود پیشرانه‌ی W16 قدرتمند هیچ لرزش و تکانی به راننده منتقل نمیشود.همچنین شرکت سازنده فیبر کربن شیرون دالارا است و کالیپرهای ترمز ساخت AP Racing و صندلی‌های آن محصول اسپارکو میباشد.

زمان آماده سازی بوگاتی شیرون

شیرون پس از هفته‌ها زحمت و همکاری گروهی از ۱۲ ایستگاه مونتاژ مولشایم، مانند نصب پیشرانه و گیربکس، تست داینو (۸ ساعت)، نصب پنل‌های بدنه، آزمایش روغن‌ریزی و چند تست میدانی آماده‌ی تحویل به مشتری است.

بوگاتی شیرون

آیرودینامیک بوگاتی شیرون

بوگاتی شیرون از دیسک‌های ترمز ۴۲۰ میلی‌متری سرامیک کربن، ساخته شده از کربن سیلیکن کارباید (CSiC) و کالیپرهای بزرگ‌، قدرمندتر، سبک‌تر و مقام‌تر از ویرون استفاده می‌کند. به‌صورت دقیق‌تر، دیسک‌های ترمز شیرون در مقایسه با ویرون ۲۰ میلی‌متر بزرگ‌تر و ۲ میلی‌متر ضخیم‌تر هستند. در هر کالیپر ترمزهای جلو، ۴ لنت آلومینیومی و ۸ پیستون تیتانیومی و در کالیپرهای ترمز عقب ۶ پیستون وجود دارد. قطر پیستون‌ها در هر کالیپر ترمز متفاوت است تا توزیع فشار به‌صورت برابر در سطح لنت ایجاد شود.رینگ‌های شیرون به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند تا جریان هوای گردبادی پیرامون دیسک ترمز ایجاد شود؛ چرا که دمای این بخش در شرایط رانندگی پیست به ۹۰۰ درجه سلسیوس (ویرون ۱۱۰۰ درجه سلسیوس) می‌رسد.

ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396