منوی سایت
header-pic

ماشین دست دوم بخریم یا نو؟

در این بحث دو دسته افراد وجود دارند که عدهای فقط به ماشین های صفر برای خرید خود فکر می کنند و البته که عده هم برای خرید، به ماشین های کارکرده نظر مثبت تری دارند که البته در شرایط مختلف ممکن است نظرمان کاملا برگردد.هدف خود را از خرید خودرو تعیین کنید و سعی کنید به تنهای به این بازار نروید.برای انتخاب گزینه ای زیادی وجود دارد که در این مطلب به آن می پردازیم.

خودرو های دست دوم

ماشین دست دوم بخریم یا نو؟

بازار خرید و فروش خودرو دست دوم در قبل عید رونق قابل توجه دارد زیرا خانواده برای گذران تعطیلات و راحتی بیشتر خود اقدام به خرید خودرو کار کرده می کنند و با آمدن فصل مدارس و دانشگاه ها دوباره بازار خرید و فروش این نوع خودرو راوج پیدا میکند. و البته نباید این نکته را فرامش کرد که قیمت خودروهای خارجی و حتی داخلی افزایش چشمگیری داشته است و این موضوع بازار خرید و فروش خودرو دست دوم را بیشتر داغ می کند و همچنین قیمت خودرو کارکرده نیز می تواند خریداران را به وسوسه بیندازد.

ولی باید توجه کرد که این بازار پیچیدگی زیادی دارد که اگر از آن آگاه نباشید، ممکن است از خرید خود لذت نبرید.پس با مفهوم خودرو کارکرده آشنا باشید این نوع خودرو ، خودروی است که بیش از 200Km مسافت طی کرده  باشد و به گفته کارشناسان این زمینه بهترین زمان برای خرید خودرو‌های کارکرده وقتی است که دو سال از عمر اتومبیل گذشته است زیرا این نوع خودروها حداقل 20 تا 25 درصد زیر قیمت مدل صفر آن است و هنوز دارای گارانتی شرکت ارائه‌دهنده هستند.

خرید خودرو دست دوم بر اساس میزان کارکرد، سال ساخت و وضعیت سلامت بدنه و قطعات فنی آن‌ها، قیمت‌گذاری شده و صورت می‌گیرد پس باید به این نکات توجه کرد که در آینده پشیمانی نشوید. برای سهولت این امر مراکز کارشناسسی خودرو می توانند کمکی به سزای باشد ولی اینگونه مراکز نیز اشتباهات اندکی دارند پس توصیه می شود قبل از خرید حتما مسافتی را با اتومبیل رانندگی کنید تا از به درستی کارکردن قطعات

سیستم تعلیق

شاسی

عملکرد مناسب موتور و گیربکس

ترمزها و فنربندی

خودرو آگاه شوید و حتما با خود مالک معامله کنید.

در زمان خرید این نوع خودرو به‌طور کلی در بدنه خودرو باید به نکاتی چون

فرورفتگی‌ها

پوسیدگی

رنگ پریدگی

ترک خوردگی

دقت کافی داشته باشید که میتوانید با استفاده از لوازمی چون آهن‌ربا از سلامت قسمت‌های مختلف بدنه اتومبیل مطمئن شوید وحتما زوایای پنهان مثل درزها، دوبل‌های در موتور یا صندوق عقب، محل اتصال بدنه با سقف، رکاب‌ها، درزهای چراغ یا لولای در‌های خودرو شروع کنید، چون آثار تعمیر یا تعویض کاملا در این مناطق باقی خواهد ماند و برطرف کردن آنها کار دشواری است.
مرحله بعد بازکردن در موتور است در روشنایی کامل خوب داخل موتور را نگاه کنید و هرگونه نشتی یا کثیفی را بررسی کنید. و سپس کیفیت لاستیک، تسمه‌های داخل موتور، سیستم روغن، استارت و باتری را نیز چک نماید.

توجه داشته باشید تمیزی بیش از حد و نامتعارف خودرو با توجه به سن آن می‌تواند دلیلی برای پنهان کردن موارد داخل موتور باشد.

یک کارشناس خودروهای وارداتی عنوان “می‌کند که در واقع جز دو برند ژاپنی بقیه خودروها بعد از سه یا چهار سال کارکرد احتیاج به تعمیرات سنگین دارند و این تصور که خودرو وارداتی خراب نمی‌شود تصور غلطی است. وی عنوان می‌کند اگر از پس هزینه‌های سنگین ماهانه بر نمی‌آیید، وقت برای شما اهمیت زیادی دارد و حوصله رفتن به تعمیرگاه را ندارید هیچ وقت سراغ خودرو دست دوم با کارکرد بالا نروید. وی ادامه می‌دهد اگر در پرداخت هزینه‌های تعمیراتی مشکلی ندارید ولی لذت سواری برایتان مهم است یا ارزش برند و مهندسی شما را هیجان‌زده می‌کند می‌توانید با مراجعه به بازار دست دوم و خرید یک خودرو سالم دست دوم با هزینه اولیه کمتر به خواسته خود برسید.”

مزیت های و عیب های خرید خودرو دست دوم

 • ارزان تر هستند
 • تنوع خرید بیشتر می شود
 • بعضی از خودروهای داخلی صفر خرج های ابتدای زیادی دارند به دلیل بی کیفیتی خط تولید
 • تخفیف بیمه شخص ثالث دارن این نوع خودرو ها
 • ریسک خرید خودرو کارکرده همیشه وجود دارد و ترسی با ما برای خرید این نوع خودرو به وجد می آورد
 • پیدا کردن خودروی که تمام نیازهای ما را برآورده کند و گزینه ای ایده آلی باشد کاری مشکلی است

خودروهای نو

ماشین دست دوم بخریم یا نو؟

به تصور بسیاری از ما، خودروهای کارکرده عمرشان را کرده‌اند و حالا گرفتاری‌هایشان به دوش ما افتاده است! البته این تصور لزوما درست نیست ولی این امر باشد می شود برای خرید ما به سراغ خودروهای صفر برویم. و همچنین عده ای برای کلاس کار به سراغ این گونه ماشین های می روند زیرا در فرهنگ مصرف گرایی خودروی صفر و مدل بالا برای فرد اعتبار به همراه می آورد. و البته که خرید این نوع خودرو حس اعتماد و خیال آسوده بیشتری به فرد میدهد.

مزیت های و عیب های خرید خودرو نو

 • در خرید این نوع خودرو دیگر ریسکی در کار وجود  ندارد
 • پشتیبانی خدمات و داشتن گارانتی
 • مصرف سوخت کمتر
 • افزایش تکنولوژی مانند ایربگ
 • خرید این نوع خودرو به صورت اقساطی و شرایطی
 • قیمت بالا خودرو
 • تنوع نسبتا کمتر در خرید
 • هزینه های جانبی مانند بیمه
 • این نوع خودرو همیشه همان قیمت خرید باقی نمی ماند و اصطلاحا تو سره مال میخورد مخصوصا خودرو های چینی
ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396