منوی سایت
header-pic

قیمت گذاری مشخص نشده خودروهای داخلی کم کاری جدید شورای رقابت

با پافشار وزارت صنعت و معدن دو خودروسازی بزرگ(سایپا و ایران خودرو)پیش فروش خود را اجرایی کرده اند و هزاران دستگاه خودرو را برای فروش به متقاضیان عرضه کردند. و گفته می شود این برنامه فروش برای کم کردن فراز و نشیب های بازار خودرو در نظر گرفته شده است. در صورتی که به گفته برخی از کارشناسان به دلایلی این طرح پیش فروش نمی تواند بر بازار  پر تلاطم امروز تاثیری بگذاری.

  • اولین دلیل که مورد توجه کارشناسان است، فروش خودرو با قیمت غیر‌قطعی است. براساس اعلام این دو شرکت، قیمت قطعی خودرو در زمان تحویل مشخص می‌شود.
  • دلیل دوم دور ماندن دست مصرف‌کنندگان واقعی از خودروهای عرضه شده است.
  • و سومین دلیل که مورد توجه آنها قرار گرفته، بحث زمان تحویل است.با نگاهی به زمان تحویل محصولات عرضه شده به بازار متوجه می‌شویم که زمان عرضه این محصولات بیشتر به سال آینده موکول شده است.

فروش اقساطی خودرو با اقساط 6 الی 24 ماه و پیش پرداخت 50 درصدی خودروی خود را 1 ساعته تحویل بگیرید.با برآورد قیمت روز خودرو به آسانی صاحب خودروی مد نظر خود شوید.

به گفته کارشناسان دلایل که باعث شده است که این دو شرکت با این شرایط محصولات خود را عرضه کنند مشخص نبودن میزان افزایش قیمتی شورای رقابت است. به نظر می رسد خودروسازها به‌دلیل مطمئن نبودن از روند قیمت‌گذاری جدید محصولات پرتیراژ خود، تا حد الامکان تحویل پیش‌فروش‌ها را به سال آینده موکول کرده‌اند.

قیمت گذاری مشخص نشده خودروهای داخلی کم کاری جدید شورای رقابت

این در شرایطی است که زمان‌های مد نظر تحویل نیز به‌دلیل عدم پیش‌بینی تامین به موقع قطعات و همچنین وضعیت قطعه‌سازان با توجه به تحریم‌ها چندان قابل تکیه نیست.

-به عنوان مثال شرکت سایپا که در اواسط شهریورماه پیش‌فروش خود را انجام داده، اولین زمان عرضه خود را حدود آذر سال‌جاری اعلام کرده است، اما در این مقطع تنها دو خودروی سایپا ۱۵۱ و نیسان دوگانه سوز را عرضه می‌کند.

ایران‌خودرو نیز اولین موعد تحویل خودروهای پیش‌فروش شده را بهمن‌ماه سال‌جاری اعلام کرده است. این در شرایطی است که برای بهمن‌ماه، ایران‌خودرو دو محصول وانت آریسان و رانا را تحویل خواهد داد.

با نگاهی به محصولات ارائه شده توسط دو خودروساز در اولین ماه عرضه، مشاهده می‌شود که هر دو شرکت، عرضه را با محصولاتی آغاز می‌کنند که در مقایسه با سایر محصولات از استقبال کمتری برخوردار هستند.

ساینا، سایپا ۱۳۲، بخش عمده‌ای از تیبا و تیبا ۲، در سال آینده به متقاضیان تحویل داده می‌شود، همین شرایط در ارتباط با محصولات ایران‌خودرو هم به چشم می‌خورد. این شرکت عملا تحویل محصولات خود را به سال آینده موکول کرده است. در این میان پژو ۲۰۶ تیپ ۵ را با موعد شهریور تا آبان‌ماه سال ۹۸، به متقاضیان تحویل می‌دهد.

ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396