منوی سایت
header-pic

فوت کوزه گری پدران خودروسازی ایتالیا مازراتی و آلفارومئو

آلفارومئو و مازراتی از پدران صنعت خودروسازی در ایتالیا هستند،وهردوی آن ها بیشتر از صد سال قدمت دارند.در ادامه مصاحبه با رئیس دپارتمان طراحی شرکت های فیات-لانچیا-آلفارومئو-مازراتی-آبارث کلاوس بوسه را مطالعه کنید.

هنگام طراحی مدل‌های جدید، تحت تأثیر این سابقه طولانی قرار نمی‌گیرید؟

طراحی خودرو

طراحی یک مدل مازراتی یعنی طراحی یک خودروی کلکسیونی در آینده. همین مورد، مسئولیت سنگینی بر دوش ما می‌گذارد. به‌عنوان یک تیم طراحی خودرو، ما باور خود از برند مازراتی را شناسایی کرده‌ایم. برخی از شرکت‌های رقیب ما، خودروهایی با دریچه‌های هوا و جلوپنجره‌ی بزرگ طراحی می‌کنند. ما سعی می‌کنیم که قدرت خودرو را در پیرامون نشان نیزه‌ی سه‌شاخ مازراتی نشان دهیم. به‌عنوان مثال وقتی که با کواتروپورته یا گیبلی پشت چراغ قرمز هستید، نیازی به گاز دادن و نمایش قدرت نیست؛ شما پشت فرمان محصولی از برند نیزه سه‌شاخ ایتالیا نشسته‌اید. شما سوار مازراتی هستید؛ این یعنی نهایت اعتمادبه‌نفس داشتن. اولویت ما در طراحی حفظ همین خاص بودن مازراتی است.

چگونه زبان طراحی مازراتی را به‌روز می‌کنید؟

طراحی مازراتی و آلفارومئو

شکاف زمانی موجود بسیار زیاد است. شاید باور نکنید؛ اما منبع الهام من، نشستن در تقاطع خیابان‌های تورین، نوشیدن یک فنجان اسپرسو و تماشای پوشش مردم است. با نگاه کردن به هنر مد ایتالیا، آینده‌ی طراحی مازراتی برای من روشن می‌شود. طراحی ایتالیایی یک شکل متقاون بدون نقص یا چیزی که در دانشگاه آموخته شود، نیست. طراحی ایتالیایی به‌قدری ممتاز است که درصورت تمرکز بر یک بخش گیج کننده، و در صورت تمرکز بر کل، فوق‌العاده است. همین سیاست، راهنمای و راهگشای ما در طراحی مدل‌های مختلف است.همچنین ما با حفظ دو جنبه‌ی اساسی، زبان طراحی جدید مارزاتی را رونمایی می‌کنیم. جنبه‌ی اول پایبندی به نشان نیزه‌ی سه‌شاخ و طراحی نمای روبرو و سپس بخش‌های دیگر بدنه است.

آیا به‌ دنبال طراحی یک مدل خاص برای مازراتی هستید؟

طراحی مازراتی و آلفارومئو

فرمول فعلی طراحی موفقیت آمیز بوده است. تا زمانی که فرصت ادامه دادن فلسفه‌ی طراحی فعلی را داشته باشیم، کلاس و مدل پروژه‌های آینده مهم نیست.سؤال جالبی است. فکر می‌کنم پاسخ آن «خیر» باشد. به لوانته نگاه کنید؛ شاید بگویید که مازراتی یک شاسی‌بلند تولید کرد. اما من می‌گویم که ما یک مازراتی دیگر طراحی کردیم که ارتفاع و ابعاد آن مشابه خودروهای کلاس شاسی‌بلند است. در ابتدای پروژه‌ی لوانته، ما هیچ مدل قبلی مشابه برای تکیه به آن در اختیار نداشتیم. چطور باید یک مازراتی شاسی‌بلند طراحی کنیم؟ پاسخ این سؤال مشخص نبود. ما کار همیشگی خود را شامل طراحی نمای جلوی خاص مازراتی و یک بدنه‌ی زیبا تکرار کردیم با این تفاوت که، طراحی مشابه هاچ‌بک به‌جای نوع سه جعبه‌ای جایگزین شد. بهترین تحسینی که از ما می‌کنند، نپرسیدن این سؤال است: چرا مازراتی لوانته را تولید کرد؟ هیچ‌کس صرفاً بخاطر ساخت لوانته متعجب نشده است و ما را نقد نمی‌کند.

شما  طراح آلفارومئو هم هستید. زبان طراحی مدرن این برند را چطور توصیف می‌کنید؟

طراحی مازراتی و آلفارومئو
نکته‌ی اول؛ نمای جلوی بسیار منحصربه‌فرد. اصلاً نباید با این بخش بدرفتاری کرد. اگر در نمایشگاه خودرو قدم بزنیم با نگاهی کوتاه تقریباً می‌توان نمای جلوی تمام مدل‌های به نمایش درآمده را در پنج دسته‌ی مختلف یا کمتر و بیشتر طبقه‌بندی کرد. مورد جالب این است که از این بین، دو نمای متفاوت جزو برندهای خودروساز گروه فیات کرایسلر؛ یعنی جیپ و آلفارومئو خواهد بود.نکته‌ی دوم؛ فکر نمی‌کنم که به‌ این زودی، به دوران خودروهای با طراحی خطوط کاملاً صاف وارد شویم. ایتالیا سرزمین خطوط پیچیده و مجسمه سازی، سرزمین میکلانجلو و سرزمین قالب‌های زیبا است. من به این مورد افتخار می‌کنم. ما در چنترو استیله (مرکز طراحی)، هنرمندان بسیار بااستعدادی داریم. ما هم مانند دیگر شرکت‌ها برای سرعت بخشیدن به روند طراحی و شبیه‌سازی‌های مختلف از کامپیوتر استفاده می‌کنیم، اما هنوز هم به طبیعت طراحی بادست خیلی خیلی افتخار می‌کنیم.

برای درک این گفته‌ی من، کافی است که جولیا یا استلویو را فقط با دست‌های خود بشویید و لمس کنید. اگر این کار را با دیگر خودروها انجام دهید، دست شما زخمی می‌شود. این نتیجه‌ی کار دیگر شرکت‌ها است؛ اگر دیگر برندها به طراحی کامپیوتری خودرو که دست انسان در آن دخالت ندارد افتخار می‌کنند، بسیار عالی و خوش به‌ سعادت آن‌ها. ما هم دقیقاً به هنر طراحی دست انسان در محصولات خود افتخار می‌کنیم.

ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396