منوی سایت
header-pic

ریماک 10 درصد از سهام خود را به پورشه فروخت

شرکت خوردرو ساز معروف آلمانی پورشه 10 درصد از سهام شرکت ریماک Rimac Automobili را خریداری کرد.شایان ذکر است این کمپانی اهل کرواسی به دلیل تولید اتوموبیل های بی رقیب و با کیفیت Concept One و C_Two شهرت خود را جهانی کرد همچنین در ساخت باتری برای خودرو های برقی نیز تخصص بالایی دارد.

در حال حاضر مشخص نیست که ثمره دقیق این سرمایه گذاری چه نتایجی خواهد داشت، اما آلمانی ها امیدوارند این اتفاق به سرآغازی برای همکاری با کروات ها تبدیل شود.

رئیس هیئت مدیره اجرایی و یکی از اعضای هیئت مدیره بخش مالی و آی تی آقای لوتز مشکه (Lutz Meschke) در این باره گفته:

با توسعه اتومبیل های سوپر اسپرت دو نفره کاملا برقی، مثل Concept One و C Two و همچنین ساخت سیستم های پایه، ریماک قابلیت های بالای خود را در زمینه حمل و نقل الکتریکی اثبات کرده است. ما معتقدیم ایده ها و روش های ریماک بسیار خلاقانه هستند، به همین خاطر ما امیدواریم در قالب همکاری در توسعه محصولات با این شرکت وارد همکاری شویم.

در حال حاضر شمار کارکنان ریماک (با تلفظ صحیح تر ریمَک در زبان انگلیسی و تلفظ ریمَتس در زبان اصلی) که از سال 2009 کار خود را از یک گاراژ کوچک آغاز کرده، به حدود 400 نفر می رسد. این کمپانی بر روی تکنولوژی باتری هایی با ولتاژ بالا و ارایه پیشرانه های تمام برقی تمرکز نموده، با این حال در زمینه توسعه رابط کاربری بین انسان و ماشین و همچنین تولید دوچرخه های برقی با برند Greyp نیز فعالیت می کند.

ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396