منوی سایت
header-pic

دیفندر هنوز زنده و قابل اعتماد است

خودرو های جان سخت

همیشه از  ماشین های  ویژه نظامی یا شاسی بلندهای جان سخت در ارتش ‏های دنیا، از زمان جنگ ‏های جهانی و با جیپ‏ های ویلیز و بعد آمدن لندرور دیفندر و جی کلاس بنز و هاموی و. . . تا به امروز استفاده شده.یکی از بهترین این خودروها که در ارتش ‏های جهان به‏و یژه انگلیس همچنان مورد استفاده قرار می‏گیرد، گونه ‏های تقویت شده و خاص لندرور دیفندر، شاسی بلند قدرتمند و قابل اعتماد میباشد. کارخانه های مورد اعتمادی که این کمپانی بریتانیایی با آن ها همکاری رسمی  دارد Marshal، Cambridge و Glover webb میباشند.

ماشین های نظامی اول به شکلی ساده  و مشخصات  اصلی و ساده  در کارخانه صاحب امتیاز تولید می‏شوند،ولی در مرحله بعدی توسط شرکت‏ هایی که مورد اعتماد دولت‏ها و ارتش‏ ها هستند مورد تقویت، مقاوم‏سازی و بهینه‏ سازی به‏ صورت کاملاً مهندسی در محیطی صنعتی اما حفاظت شده  قرار می‏گیرند. در مرحله نها نیز پس از قبول شدن در آزمایش‏های سخت و طاقت فرسای فنی، وارد عملیات ها میشوند تا خدمت رسانی کنند.

دیفندر ارتشی

لندرور Snatch-CAV100

این خودروی قدرتمند مرگ ندارد و  در جنگ افغانستان، نیروهای سازمان ملل ، تیم‏های خبری و. . . بسیار مورد استفاده قرار گرفت و ادوات اصلی روی آن به‏ویژه کیت VPK (به معنای کیت محافظت از خودرو) از سوی وزارت دفاع بریتانیا از سال 1970 تأمین ‏شده و برای ارتش ایرلند شمالی فرستاده شد. اما مدلی که برای انگلیسی ها بود تجهیزات بیشتری روی آن نصب شده بود.وزارت دفاع 15 تا 20 شرکت متخصص را برای تجهیز و تقویت این مدل که البته بعدها نام snatch برایش انتخاب شد انتخاب کرد.سپس هرکدام یک نمونه از دیفندر نظامی تقویت شده را برای ارتش ارسال کردند تا از آزمون های سخت آن ها رد شوند و نهایت ساخته های دو شرکت مورد تأیید قرار گرفتند که یکی از آنها Courtaulds بود.کمپانی مذکور شروع به کارکرد و مدل CAV100 مطابق با نیاز تیم‏ های ویژه نظامی آماده شد. اما به‏ دلیل اینکه بدنه ضدگلوله تولید شده روی شاسی لندرور تولرانس داشت ، وزارت دفاع قرارداد را لغو کرد و خود دست به‏کار شد و با کمک مهندسین ارتش، نمونه‏ای ساخت که وزن خشکش 6/3 تن بود.

خودروهای عملیات ویژه SOV

این خودرو یعنی دیفندر 110SOV یا همان Special Operation Vehicle در سال 1992 جهت عملیات حمله ویژه در صحرا تولید شد با چهره ای ساده  اما تا این لحظه هیچ اطلاعاتی از مشخصات و توانایی‏ های فنی آن از سوی وزارت دفاع بریتانیا منتشر نشده است. برنامه استفاده از آن نیز از نخستین جنگ خلیج فارس شروع شد. در آن زمان حتی آمریکایی های حاضر در جنگ به بریتانیایی‏ ها پیغام داده بودند که دوست دارند با مشخصات و نیاز ارتش آمریکا برایشان دیفندر طراحی کرده و به آمریکا منتقل کنند تا این حد انگلیس در ساخت این خودرو ها تجربه دارد.
سپس متخصصین انگلیسی به آمریکا رفته و پس از مدتی برگشتند. بریتانیایی‏ ها دست به ‏کار شده و تیم مهندسیشان در نهایت نمونه ‏ای از دیفندر را برای رنجرهای ارتش آمریکا ساخت که ظاهرش کاملاً با نمونه دیفندر ارتش انگلستان فرق داشت و دارای چهره ‏ای خشن، تهاجمی و صحرایی بود. همچنین قیمت این مدل لندرورها در بازار آزاد حدود 77 هزار دلار است. تا کنون حدود یک هزار دستگاه از آن در 4 مدل تولید شده و پیشرانه در نظر گرفته شده برای آن یک گونه 8 سیلندر بنزینی و در مدل کم مصرف 6 سیلندر 3 لیتری دیزلی با سیستم 4×4 و قدرت 111 اسب‏بخار است که می‏تواند به حداکثر سرعت 100 کیلومتر بر ساعت رسیده و مسافتی معادل 510 کیلومتر را بپیماید.

دیفندر ارتشی

ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396