منوی سایت
header-pic

خودرو های برتر سال ۲۰۱۸ از نگاه جرمی

خودرو های برتر سال ۲۰۱۸ از نگاه جرمی کلارکسون

جرمی کلارکسون  کیست؟

جرمی کلارکسون، مجری مشهور برنامه‌ های تاپ گیر و گرندتور اخیرا پنج خودروی اروپایی را به‌عنوان برترین مدل‌های سال ۲۰۱۸ انتخاب کرد با فوری خودرو همراه باشید تا نگاهی به این پنج خودرو بندازیم …

به عقیده‌ی بسیاری از کارشناسان، هم‌اکنون جرمی کلارکسون، معروف ترین و تاثیرگذار ترین ژورنالیستی هست که در حوزه صنعت خودرو فعالیت می کند . به همین دلیل، اظهار نظرهای این مجری و روزنامه‌نگار پرطرفدار بریتانیایی درباره‌ی خودروها برای بسیاری از علاقه‌مندان ارزشمند هستند.

طرفداران کلارکسون حتما اطلاع دارند که این مجری و روزنامه نگار 58 ساله ،  سال‌ها است درکنار اجرای برنامه‌های مختلف تاپ‌گیر (Top Gear) برای شبکه BBC  و گرندتور (The Grand Tour)، برای روزنامه‌ی ساندی تایمز (The Sunday Times) هم مقاله می‌نویسد و به صورت مکتوب نیز نقد خود را نسبت به انواع خودرو ها بیان می کند . جدیدترین نوشته‌ی کلارکسون در روزنامه‌ی پرفروش بریتانیا که ۱۹۷ سال است چاپ می‌شود، برای علاقه‌مندان دنیای خودرو مهم خواهد بود.

کلارکسون در سال ۲۰۱۸ علاوه ‌بر سفر به کشورهای مختلف درکنار ریچارد هموند، جیمز مِی و اندی ویلمن برای فیلم‌برداری فصل سوم گرندتور و اجرای مسابقه‌ی تلویزیونی «چه کسی می‌خواهد میلیونر شود؟»، ۲۸ مدل خودروی مختلف را به‌طور ویژه برای ساندی تایمز بررسی کرده است. جالب این است که از تمام این خودروها، ۱۴ مدل چهار ستاره‌ی مخصوص کلارکسون را دریافت کرده‌اند ؛ درواقع یا خودروسازان کیفیت بهتری ایجاد کرده‌اند، یا کلارکسون استانداردهای متفاوتی پیدا کرده است.

کلارکسون برای آخرین نوشته‌ی ۲۰۱۸ خود در ساندی تایمز، از بین ۲۸ خودروی مختلف، پنج مدل را به‌عنوان بهترین‌های سال انتخاب کرده است؛ در واقع عملکرد این پنج مدل را تحسین بر انگیز دانسته و آنها را به عنوان بهترین خودرو های سال معرفی نموده است .

1-لامبورگینی هوراکان پرفورمانته

جرمی کلارکسون، مجری مشهور برنامه‌ های تاپ گیر و گرندتور اخیرا پنج خودروی اروپایی را به‌عنوان برترین مدل‌های سال ۲۰۱۸ انتخاب کرد.

اواخر سال ۲۰۱۷، کلارکسون نمونه‌ی پیش‌تولید لامبورگینی هوراکان پرفورمانته (Huracan Performante)، را بررسی کرد. او در پایان آزمایش فنی هوراکان گفت:

فقط سریع نیست؛ بلکه هیجان‌انگیز نیز هست. شاید صدایی مانند فرایند پیداش جهان داشته باشد و (با سرعت‌گیری) سر راننده به پشت‌سری صندلی بچسبد.

اما کلارکسون به مدل پیش‌تولید هوراکان، چهار ستاره داد ؛! طولی نکشید که مهندس‌های ایتالیایی و آلمانی، نظر کامل این چهره‌ی شناخته‌شده را در سال ۲۰۱۸ جلب کردند. نسخه‌ی نهایی پرفورمانته به‌قدری تحسین مجری بریتانیایی را به‌دنبال داشت که این سوپراسپرت ایتالیایی با کسب پنج ستاره، به عنوان بهترین خودروی سال ۲۰۱۸ از نظر کلارکسون انتخاب شد. نظرهای کلارکسون همیشه شنیدنی و خاص بوده است؛ کلارکسون درباره‌ی لامبورگینی می‌گوید:

” دوست دارم فکر کنم که شرکت لامبورگینی را چند کودک ۱۰ ساله اداره می کنند؛ البته این روزها در اختیار آلمانی‌ها قرار گرفته است اما می‌توان حس کرد که اگر نظارت آئودی نبود، هوراکان حتما سلاح لیزری فضایی روی سقفش داشت. ”

2-پورشه GT2 RS911

جرمی کلارکسون، مجری مشهور برنامه‌ های تاپ گیر و گرندتور اخیرا پنج خودروی اروپایی را به‌عنوان برترین مدل‌های سال ۲۰۱۸ انتخاب کرد.

اگر با  نظر‌ات کلارکسون آشنا باشیم، قطعا از وجود یکی از محصولات پورشه در فهرست بهترین‌های سال به انتخاب او متعجب می‌شویم. کلارکسون هیچوقت طرفدار پورشه نبوده و بارها در برنامه‌ها و نوشته‌های مختلف، طراحان پورشه را کم‌کارترین افراد حوزه‌ی طراحی خودرو توصیف کرده است. باتوجه‌به این موارد، پورشه GT2 RS911  شگفت‌انگیز به نظر می‌‌رسد؛ عملکرد این خودرو به قدری درخشان است که کلارکسون درکنار لامبورگینی هوراکان پرفرومانته، پنج ستاره به آن تقدیم کرد و شباهت نسل‌های مختلف 911 با فولکس واگن بیتل را نادیده گرفت.

3-بی‌ام‌و آلپینا B5

جرمی کلارکسون، مجری مشهور برنامه‌ های تاپ گیر و گرندتور اخیرا پنج خودروی اروپایی را به‌عنوان برترین مدل‌های سال ۲۰۱۸ انتخاب کرد.

نسخه‌ی تیونینگ و سفارشی سدان لوکس و قدرتمند بی‌ام‌و ، چهار ستاره دریافت کرده است تا در جایگاه سوم بهترین‌های سال ۲۰۱۸ از نظر کلارکسون قرار بگیرد. تولید سدان سری 5، با کیفیتی بهتر از حاصل‌کار متخصصان بی‌ام‌و، غیرممکن به‌نظر می‌رسد؛ اما کلارکسون معتقد است که تیم مهندسی آلپینا (Alpina) با مدل B5، این مأموریت غیرممکن را با موفقیت انجام داده‌اند. آلپینا B5 به‌لطف پیشرانه‌ی ۸ سیلندر V شکل با قدرت ۶۰۰ اسب‌بخار ، یک سدان بسیار سریع ارزیابی می‌شود، اما از طرفی سواری آن راحت و لذت‌بخش است. کلارکسون که همیشه از طرفداران سری 5 بی‌ام‌و محسوب می‌شود، درباره‌ی آلپینا B5 می‌گوید:

” بدون شک، بهترین سری 5 است که تا به حال با آن رانندگی کرده‌ام. واقعا حس می‌کنم که نزدیک‌ترین نمونه یه یک خودروی بی‌نقص و کامل است. ” البته سری 5 استاندارد نیز همواره لبخند رضایت را بر لبان کلارکسون نشانده، به همین خاطر است که او خود را یکی از طرفداران همیشگی سدان می داند. به گفته جرمی آلپینا B5 تا حد زیادی به “کامل بودن” نزدیک شده و می تواند الگویی برای دیگر مدل ها باشد.

4-استون مارتین ونتیج

جرمی کلارکسون، مجری مشهور برنامه‌ های تاپ گیر و گرندتور اخیرا پنج خودروی اروپایی را به‌عنوان برترین مدل‌های سال ۲۰۱۸ انتخاب کرد.

همه می‌دانیم، کلارکسون از طرفداران همیشگی استون مارتین ونتیج (Vantage) است؛ به‌همین دلیل، جای تعجب نیست که نسل جدید این مدل با چهار ستاره، در فهرست بهترین‌های سال باشد. یکی از غیرمنتظره‌ترین نظرهای کلارکسون این بود که ونتیج جدید به‌عنوان یک خودروی اسپرت، از تمام محصولات فعلی استون مارتین بهتر است. کلارکسون درباره‌ی استون مارتین ونتیج جدید گفت:

” اگر هیجان خالص را درنظر بگیریم، استون مارتین رقیب پورشه 911 خواهد بود. ”

5-بنتلی کنتیننتال جی‌تی

جرمی کلارکسون، مجری مشهور برنامه‌ های تاپ گیر و گرندتور اخیرا پنج خودروی اروپایی را به‌عنوان برترین مدل‌های سال ۲۰۱۸ انتخاب کرد.

بنتلی کنتیننتال جی‌تی (Continental GT) از معدود مواردی است که دو دوست و همکار کلارکسون، با او درباره‌ی آن هم‌عقیده هستند. هر سه مجری در تاپ‌گیر، محصول جدید بنتلی را مورد انتقاد قرار دادند و آن را خودروی مخصوص فوتبالیست‌ها توصیف کردند. اما به‌مرور و با تغییرات بیشتر تیم مهندسی بنتلی، کنتیننتال جی‌تی به یکی از خودروهای محبوب کلارکسون، هموند و مِی تبدیل شد. نسل جدید این مدل به‌قدری کامل بود که در فهرست کلارکسون، از استون مارتین DB11 پیشی گرفت. او در توصیف بنتلی کنتیننال جی‌تی گفت:

” طراحی عالی و متفاوت، درست مانند تزئین زیبا روی یک کیک خوشمزه. ”

این 5 خودرو خارجی ، خودرو هایی بودند که به عقیده جرمی کلارکسون برترین خودرو های تولید شده در سال 2018 می باشند . نظر شما چیست ؟ آیا با جرمی کلارکسون ، معروف ترین منتقد صنعت خودرو موافق هستید ؟ به نظر شما برترین خودرو های داخلی تولید شده در ایران در سال 2018 کدام است ؟!!! نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید تا ما هم با برترین خودرو های انتخابی شما آشنا شویم…

فوری خودر همواره می تواند شما را برای خرید خودرو اقساطی از جمله فروش اقساطی هایما ، فروش اقساطی جک ، فروش اقساطی دنا پلاس ، فروش اقساطی کیا ، فروش اقساطی مزدا3 ، فروش اقساطی برلیانس ، فروش اقساطی بسترن و … یاری نماید . تلاش ما بر این این است که شما با ثبت نام خودرو خودرو اقساطی بهترین خودرو را باکمترین بهره به صورت اقساط خریداری نمایید.

 

منبع : motor1.com

ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396