منوی سایت
header-pic

خودرویی الکتریکی با پنل های خورشیدی

جدیدا یک خودرو خورشیدی در آلمان توسط شرکت سونو موتورز تولید شده است.این خودرو که خودروی سازگار با محیط زیست و جز سوخت های پاک به شمار می آید در هنگام حرکت نیز میتواند انرژی لازم برای خود را ذخیره کند. این خودرو علاوه بر انرژی خورشید از برق نیز می تواند استفاده کند. این خودرو الکتریکی که سایون نام گرفته است.سایون در ابتدا در دو مدل عرضه خواهد شد: یک مدل شهری با قیمت اولیه ۱۲ هزار یورو با یک باتری ۱۴.۴ کیلووات ساعت و برد واقعی ۹۶ کیلومتر و یک مدل Extender (توسعه‌یافته) با قیمت اولیه ۱۶ هزار یورو همراه باتری ۳۰ کیلووات ساعت که مسافتی در حدود ۱۷۷ تا ۱۹۳ کیلومتر را می‌پیماید.

خودرویی الکتریکی با سقف خورشیدی (2)

۳۳۰ سلول خورشیدی در بدنه سایون به کار رفته است که برق کافی برای طی کردن مسافتی در حدود ۳۰ کیلومتر تولید می‌کنند همچنین باتری‌های این خودرو تا ۳۰ کیلووات ساعت برق ذخیره می‌کنند که برای مسافتی معادل ۱۶۰ کیلومتر کافی خواهد بود. از دیگر ویژگی های سایون مجهز بودن آن به فیلتر هوا است به طوری که به کمک خزه های خاص کار شده در این اتومبیل می تواند گرد و غبار و ذرات ریز را از داخل اتومبیل  پاکسازی کند و هوا را تصفیه کند. یکی دیگر از امتیازات این خودرو تکنلوژی شارز دوطرفه است به طوری که میتواند انرژی دیگر خودرو ها را نیز فراهم کند با این ویژگی شما می‌توانید دستگاه‌های الکترونیکی خود را به سایون وصل کنید و آن‌ها با باتری سایون کار کنند.

خودرویی الکتریکی با سقف خورشیدی

فضای داخلی سایون بسیار ساده طراحی شده است. بدنه به‌طور عمده از پلی‌کربنات ضد زنگ و مقاوم در برابر خراش ساخته شده است. یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد در طراحی بدنه، وزن سبک و قرار گرفتن سلول‌های خورشیدی در بدنه، سقف، کاپوت و شیشه عقب خودرو است. برای محافظت از سلول‌های خورشیدی از اثرات زیست‌محیطی، سطح این سلول‌ها با پلی‌کربنات پوشانده شده است. سقف پانوراما هم در این خودرو وجود دارد تا چشم‌اندازی استثنایی برای سرنشینان فراهم می‌کند.

خودرویی الکتریکی با سقف خورشیدی

ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396