منوی سایت
header-pic

تولید 10 میلیون دستگاه فورد موستانگ از نسخه های مفهومی

موستانگ شلبی GT350 پروتوتایپ – سال ۱۹۶۵

مدل اول فورد موستانگ  استاندارد ، در آن زمان با استانداردهای دهه‌ی ۱۹۶۰ هم  هاهنگ نبود  خودرویی ضعیف با عملکرد کند . در سال ۱۹۶۵ بود که کرول شلبی فقید، اولین نسخه‌ی قدرتمند و سریع موستانگ را با نام شلبی GT350 تولید کرد. شلبی GT350 در مقایسه با مدل استاندارد کارخانه‌ای موستانگ، از پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۴.۷ لیتری حدود ۳۵ اسب بخار قدرت بیشتری می‌گرفت و حساسیت فرمان‌دهی آن ۱۴ درصد افزایش پیدا کرده بود. شلبی فقط ۵۱۳ دستگاه موستانگ GT350 جمع کرد ؛ ولی این خودرو بعد از یک سال مشتری جذب کرد.

موستانگ شورتی کانسپت سوم – سال ۱۹۶۴

فورد موستانگ همیشه یک خودروی کوپه با ظرفیت اتاق ۲+۲ بوده است اما در سال ۱۹۶۴، طراحان آمریکایی مدلی مفهومی با طرح کوپه‌ی دو در با ظرفیت دو سرنشین موسوم به شورتی موستانگ سوم (Shorty Concept III) به وجود آوردند. وینس گاردنر، موستانگ جدید را با بدنه‌ی فایبرگلس و پیشرانه‌ی ۴.۹ لیتری فورد مهندسی کرده بود. متأسفانه این مدل هیوقت به تولید نهایی نرسید؛ پس از تولید تنها نمونه‌ی مفهومی، مقامات فورد با ساخت این مدل مخالفت شدید کردند. گاردنر تنها مدل تولید شده را خرید که سال ۲۰۱۵، با قیمت ۵۰۰ هزار دلار که بسیار زیاد است حراج شد.

فورد موستانگ

موستانگ کوگار  – سال ۱۹۶۲

اکثرا با طرح و اصالت فورد موستانگ آشنایی کامل دارند ؛ با نگاهی کوتاه به تصویر این مدل، موستانگ کاملاً قابل شناسایی است. اما با نگاهی عمیق‌تر، متوجه نشان متفاوت آن در جلوپنجره می‌شویم. در اوایل دهه‌ی ۱۹۶۰ و پیش از تولید موستانگ، مقامات فورد مسابقه‌ی طراحی ترتیب دادند؛ برنده‌ی این مسابقه طرح کوگار یا گربه‌ی وحشی بود. این طرح برای مدل نهایی به اسب دونده‌ی موستانگ عوض شد اما چند سال بعد برای حفظ نام کوگار،نسخه مرکوری کوگا مهندسی و تولید شد.

موستانگ کوگار - سال ۱۹۶۲

کانسپت موستانگ مک وان – ۱۹۶۷

نسخه کانسپت مک وان که سال ۱۹۶۶ معرفی شد پیش‌نمایشی از مدل بعدی موستانگ بود. نمونه‌ی نهایی فورد موستانگ مک وان سال ۱۹۶۹ عرضه شد که ویژگی‌هایی چون چراغ‌های جلوی مستطیلی شکل و دریچه‌ هوای بزرگ جانبی بدنه‌ی کانسپت را به‌همراه نداشت.

موستانگ الگرو کانسپت دوم – سال ۱۹۶۷

این مدل مفهومی رودستر بر اساس یکی از کانسپت‌های نسل اول در سال ۱۹۶۲ طراحی شده بود. همانطور که مشخص است، طرح سقف الگرو (Allegro) اصلاً بدرد  یک خودروی تولیدی نبود اما طرح چراغ‌های جلو و جلوپنجره‌ی آن شباهت فراوانی به نسل دوم موستانگ، محصول سال ۱۹۷۴ دارد.ولی در کل این خودرو بسیار زیباست.

 

ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396