منوی سایت
header-pic

بررسی دقیق مرکز فناوری مک لارن

کارخانه  فناوری مک لارن در ووکینگ انگلستان یم مجموعه بسیار بزرگ میباشد.برای عاشقان خودروهای اسپرت،بهشت روی زمین است. جایی که ماشین های  مک لارن از انواع کلاسیک تا مدرن، جاده ای و مسابقه‌ای تولد یافته و پرورش می یابند.تمام این مجموعه زیر یک سقف تشکیل شده است.فقط ماشین ها  مورد های ارزشمند و هنری این مجموعه نیستند، خود مجموعه‌ای که این خودروها را نگه داری می‌کند نیز اثری هنری است. ورودی ساختمان از کنار یک دریاچه مصنوعی عبور می‌کند که بازتاب ساختمان شیشه‌ای مجموعه روی این دریاچه منظره زیبایی درست میکند. اما این دریاچه فقط برای زیبایی مجموعه نیست و آب آن برای تبادل گرمایی به درون مجموعه پمپ می‌شود و دما را در ۲۱ درجه سانتی‌ گراد حفظ میکند.

مک لارن

ساختمان و دریاچه کنار آن از نمای بالا شبیه نماد یین و یانگ است. نماد تعادل بین خیر و شر در فلسفه چین باستان که به صورت دایره‌ای با یک بخش سیاه و یک بخش سفید است که در هم آمیخته شده‌اند.با قدم گذاشتن به داخل مجموعه با دیدن تاریخچه مدل‌هایی که در طی سالها باعث موفقیت مک لارن شده‌اند احساس قدم زدن در تاریخ را به آدم دست میدهد.در زمان بازدید ما چند جای خالی بین مدل ها بود چون تعدادی از آن ها را برای نمایش به فستیوال سرعت گود وود (Good wood) منتقل کرده بودند.همچنین اولین خودرویی که پس از ورود به مجموعه میبیند آوستین 7 (Austin) مدل 1929 قرمزی است که بروس مک لارن در سن پانزده سالگی رانندگی با آن را یاد گرفت و اولین مسابقه خود را با آن برد او خودرو را برای افزایش سرعت تغییر داد و سیستم تعلیق جلو را پایینتر آورد که منجر به کاهش اصطکاک شد که هوش او را نمایان میکرد.با چرخ زدن در این مجموعه می‌توان سیر پیشرفت خودروهای مسابقه ای مک لارن را دید بسیاری از آن‌ها نارنجی انبه‌ای رنگ شده‌اند تا هم در تلوزیون سیاه و سفید قابل تشخیص باشند و هم در مسابقه رقیبان آن‌ها را به راحتی در آینه بشناسند. یم خودرو نارنجی انجا وجود دارد که (Thursday) نامیده شده زیرا فقط در تمرین های روز پنجشنبه از آن استفاده می‌شد همچنین به خاطر لبه‌های تیز جلوی خودرو آن را به گیوتین هم میشناختندپس از طراحی و تولید  خودرو پنجشنبه بروس مک لارن در تست رانندگی آن متوجه لغزش و تکان خوردن سرپوش سوخت جلوی راننده در سرعت های بالا شد برای مقابله با این مشکل مک‌لارن دو سوراخ در جلوی آن برای کمک به گردش هوا  درست کرد. سال ها بعد این اقدام بروس مک‌لارن الهام‌بخش مک‌لارن در اضافه کردن روزنه های مدل P1 شد و به این میگویند تجربه.

مک لارن خودرو

در مجاور خودرو پنجشنبه مدل بسیار زیبای M8D Can – Am که رنگ نارنجی معروف مک لارن را به خود گرفته و با دوباله خود معروف به خودرو بتمن شده است خوابیده. این خودرو هم‌خانواده خودرویی است که مک‌لارن همسر خود را در حال تست آن در گود وود GoodWood در سال ۱۹۷۰  از دست داد.پس از رد شدن از کنار مک‌لارن فرمول یک با نماد وودافون که از دیوار آویزان شده است! با صفی از خودروهای فرمول یک مک لارن از دهه ۹۰ میلادی (۷۰ شمسی) که با رانندگانی مثل میکا هاکینن (Mika Hakkinen) و دیوید کولتهارد (David Coulthard) که معروف شدند روبرو خواهید شد که در مقابل آنها خودروهای فرمول یک مک‌لارن از اواسط دهه ۲۰۰۰ میلادی (هشتاد شمسی) با ایرودینامیک دیوانه وار که به آسانی قابل ثبت در دوربین های تلوزیونی نبودند وجود دارد.

قسمتی بزرگ پر از افتخارات مک‌لارن که شامل قهرمانی‌های تولید کننده ها که مک‌لارن بسیار به آن افتخار می‌کند هم می‌شود  دیده میشود.در آخر سالن یک قسمت فیبرکربن از مک‌لارن وجود دارد که مونوسلی است که برای حفاظت از راننده و مسافران در تصادف بکار برده میشود. امروزه ساخت شاسی فیبرکربن مک‌لارن تنها ۴ ساعت زمان میبرد و شاسی نزدیک به ۷۵کیلوگرم وزن دارد در حالیکه بيست سال پیش این کار ۴۰۰۰ ساعت طول میکشید که این نشان دهنده تکنولوژی برتر و تلاش است.

ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396