منوی سایت
header-pic

بازسازی موفق آمیز لامبورگینی میورا SVR

کارخانه  لامبورگینی با کمک پولو استوریکو بالاخره نسخه خاص و بسیار کم‌یاب میورا SVR را با بازسازی و ترمیم کرده.در این مدت که طراحی خودرو های لامبورگینی به سمت لبه های تیز و ساده شده است، مدل‌های قدیمی  بسیار زیبا و پرآوازه این خودروساز ایتالیایی از یاد رفته است. برای اطمینان یافتن از فراموش نشدن عظمت و شکوه گذشته لامبورگینی، پولو استوریکو (Polo Storico) که به عنوان بازوی بازسازی محصولات آن عمل می‌کند، از سال ۲۰۱۵ وارد عمل شد. پولو استوریکو از تخصص خود برای بازسازی یک دستگاه خودروی سوپراسپرت لامبورگینی میورا SVR استفاده کرد که بسیار هم خوب از آب در آمده است.

لامبورگینی میورا

اکثر افراد ماشین باز و عاشق خودرو این خودرو را اولین سوپر اسپرت جهان میدانند، اما گاهی اوقات مدل‌های خاص نسبت به بقیه کمی “فوق‌العاده‌تر” هستند. لامبورگینی میورا یکی از عجیب‌ترین خودروهای سوپراسپرت و کلاسیک دنیا به حساب می آید که بین سال‌های ۱۹۶۶ تا ۱۹۷۲ تنها ۷۶۳ دستگاه از آن ساخته شد. اما در این میان نسخه‌ی بسیار خاصی از خودروی سوپراسپرت لامبورگینی میورا به نام SVR وجود دارد که خودروساز ایتالیایی تنها یک دستگاه از آن‌ را تولید و عرضه کرده است در آن زمان.

لامبورگینی میورا

این ماشین زمانی ساخته شد که یکی از مدیران شرکت لامبورگینی، باب والاس در اوایل دهه ۷۰ تصمیم به ساخت نسخه‌ی مسابقه‌ای میورا جوتا (Jota) گرفت. والاس شروع به توسعه نسخه جوتا طبق مقررات مسابقه‌ای فدراسیون جهان اتومبیل‌رانی کرد، اما به دلیل عدم استقبال مؤسس لامبورگینی از این حرکت، تصمیم گرفت به طور شخصی آن را تولید کند. بنابراین والاس به تنهایی شروع به توسعه خودروی مسابقه‌ای لامبورگینی میورا جوتا کرد، با این تفاوت که از تهیزات لامبورگینی به خوبی در کنار هم استفاده کرد.همینطور  اصلاحات زیادی در آن انجام داد که شامل کاهش وزن بدنه خودرو، استفاده از پنجره‌های پلکسی‌گلاس، چراغ‌های جلوی جدید و بهبود فضای داخلی می‌شود. والاس با استفاده از تجربه های خود، توزیع وزن این خودروی سوپراسپرت را بهینه کرد که باعث تکامل آیرودینامیک آن شد.همچنین  زیر کاپوت لامبورگینی میورا از پیشرانه خورجینی ۱۲ سیلندر با ۴۴۰ اسب بخار قدرت استفادهکرد که در آن زمان بسیار جلب توجه کرد.شاهکار سوپراسپرت لامبورگینی میورا جوتا در آخر بعد از آزمایش‌های بسیار زیاد به یک خریدار خصوصی فروخته شد، اما در سال ۱۹۷۱ در یک تصادف آتش گرفت و نابود شد. در ادامه تقاضای خریداران باعث شد تا لامبورگینی ساخت نسخه‌های ویژه‌ای از خودروی سوپراسپرت میورا به نام SVJ و SVR را شروع کند. توسعه  این مدل‌‌های خاص نیز توسط باب والاس صورت گرفت اما در حالی‌ که از نسخه SVJ پنج دستگاه ساخته شد، از نسخه SVR تنها یک دستگاه توانست از خط تولید عرضه شود. این نسخه همان نسخه تکامل‌یافته همان خودروی میورا جوتا ساخت والاس به حساب می آید.

ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396