منوی سایت
header-pic

اوبر و لیفت آماده پیوستن به شرکت های سهامی عام شدند

اوبر و لیفت آماده پیوستن به شرکت های سهامی عام شدند.

اوبر و لیفت به ترتیب با ارزش سهام 120 و 30 میلیارد دلار طی توافق با کمیسیون اوراق بهادارآمریکا قصد دارند سال آینده سهام خود را برای عموم عرضه نمایند.

برای اطلاع از جزییات این خبر با فوری خودرو همراه باشید…

غول های صنعت رانندگی اوبر و لیفت از توافق با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا برای پیوستن به شرکت های سهامی عام خبر دادند. طبق این خبر، سهام اوبر و لیفت به طور عمومی در بازار بورس ایالات متحده عرضه خواهد شد.

روزنامه وال استریت ژورنال اعلام کرد که اوبر مقدمات انتقال سهام را انجام داده  و این اتفاق تنها به فاصله چند روز بعد از لیفت انجام شده است. بر اساس این منبع نزدیک به لیفت عرضه اولیه سهام این شرکت در ماه اسفند و فروردین انجام می شود و این در حالی هست که Uber قصد دارد در سال 2019  و در زمانی نا مشخص سهام خود را برای عموم عرضه نماید . دارا خسروشاهی مدیر عامل ایرانی موفق اوبر مدتی قبل به سرمایه گزاران اعلام کرده بود که شرکت اوبر قصد دارد در اوایل سال 2019 سهام خود را برای عموم عرضه نماید .

 

 

با توجه به موفقیت های اخیر اوبر کارشناسان انتظار دارند اوبر بتواند سرمایه ی بیشتری را نسبت به لیفت جذب کند.  هم چنین بلومبرگ گزارش می دهد که کمیسیون بورس می تواند اوبر را تا حدود مبلغی بالغ بر 120 میلیارد دلار ارزش گزاری کند. مورگان استنلی پیشنهاد عمومی شدن اوبر را در بورس مدیریت می کند . در حالی که گروه گلدمن ساکس نیز نقش بسیار مهمی در روند عرضه ی اولیه سهام این شرکت ایفا خواهد کرد. اما در مقایسه با شرکت اوبر ، هنوز ارزش تقریبی اولیه ی Lyft مشخص نیست. با این وجود حضور شرکت هایی مانند جی پی مورگان چیس  و گروه مالی جفرس با مدیریت شرکت Credit Suisse  در این فرایند ارزش گزاری  و عرضه اولیه سهام لیفت تایید شده است . این شرکت ها ارزش لیفت را بسیار پایین تر از اوبر و برابر ارزش تقریبی بین 18 تا 30 میلیارد دلار تخمین زده اند.

در حالی که ارزش گزاری اوبر و لیفت برای عرضه‌ی سهام در بازار بورس، بسیار متفاوت است. اما این دو شرکت با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند. در واقع درآمد اوبر طی ۳ ماهه سوم ۲۰۱۸ به ۲.۹۵ میلیارد دلار رسید ، درحالی‌که هزینه‌های این شرکت نیز ۱.۱ میلیارد دلار برآورد می‌شود . بنابراین سود خالص این شرکت به کمتر از ۲ میلیارد دلار می‌رسد. لیفت نیز در سال ۲۰۱۸ حدود ۵۶۳ میلیون دلار درآمد داشت که مبلغی حدود ۲۵۴ میلیون دلار آن را هزینه کرد. بنابراین سود خالص این شرکت به نصف کاهش می‌یابد.

فوری خودرو همواره سعی در ارائه بهترین خدمات از جمله فروش اقساطی خودرو خارجی و فروش اقساطی خودرو های داخلی برای شما عزیزان دارد.

منبع: carscoops.com

ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396