منوی سایت
header-pic

افزایش بیمه بدنه خودرو به نسبت افزایش قیمت خودرو

نوسانات ارزی چندماهه گذشته تمام بخش‏های اقتصادی را در برگرفته و بیمه هم از این بحران ارزی بی‌نصیب نمانده است. در این مدت نیز قیمت خودرو  افزایش چشمگیری داشته و برهمین‌اساس بارها شرکت‏های بیمه از مالکان خودرو درخواست کرده ‏اند نسبت‌به صدور الحاقیه بیمه‌ بدنه خودروی خود با توجه به افزایش قیمت خودرو  اقدام کنند.

یک کارشناس بیمه اثرات نوسانات ارزی بر بیمه را در تاریخ بیمه بی‏ سابقه می‏داند و تاکید می‏کند اخذ تعداد الحاقیه بیمه‌بدنه خودرو محدودیت ندارد و مالکان خودرو، بیمه‌بدنه را باتوجه به افزایش قیمت‏ها در بازار به‌روز کنند.

بیمه‌ مرکزی اعلام کرد: “پیرو افزایش قیمت خودرو پیشنهاد می‏شود بیمه‌گذارانی که دارای بیمه‌بدنه  هستند، با مراجعه به شرکت‏های بیمه سرمایه مورد بیمه خود را افزایش دهند تا هنگام بروز خسارت با مشکلاتی چون اعمال ماده۱۰ قانون‌بیمه روبه‌رو نشوند.”

غلامرضا سلیمانی(رئیس‌ کل جدید بیمه‌ مرکزی) گفته است: “با ابلاغی هایی که در بخش بیمه‌ بدنه  صادر می‌شوند، بیمه‌گذاران باتوجه به افزایش قیمت خودروها، الحاقیه‏ هایی صادر می‏کنند که این کار هم برای بیمه‏ گذار و هم برای بیمه‏ گر مثبت است؛ زیرا در این‌صورت اگر خسارتی وارد شود، بیمه‌گر می‏تواند باتوجه به افزایش قیمت‏ها توان پرداخت خسارت‏ها را هم داشته باشد.”

شرکت فردیس خودرو در راستای سهولت خرید خودرو برای شما هم میهنان عزیز شرایطی مناسب را در نظر گرفته است؛به صورتی که با پیش پرداخت 50 درصدی و اقساط 6 الی 24 ماه خودروی مد نظر خود را بلافاصله تحویل بگیرید.

طبق ماده ۱۰ قانون‌بیمه «درصورتی‌که مالی به کمتر از قیمت واقعی خود بیمه شده باشد، بیمه‏ گر در زمان بروز خسارت متناسب با مبلغ بیمه‌نامه، مسئول پرداخت خسارت خواهد بود.»

افزایش بیمه بدنه خودرو به نسبت افزایش قیمت خودرو (2)

عدم محدودیت در الحاقیه بیمه‌بدنه

علیرضا حسینی(کارشناس صنعت بیمه) با تاکید ضرورت اخذ الحاقیه بیمه‌بدنه برای دارندگان خودرو می‏گوید: “اتفاقات ارزی چندماه گذشته منجر به افزایش قیمت خودرو شده و به همین دلیل نرخ بیمه‌بدنه هم افزایش یافته است. به‌همین‌دلیل در این مدت بارها شرکت‏های بیمه از صاحبان خودرو درخواست کرده ‏اند نرخ بیمه‌بدنه خود را افزایش دهند. البته این تغییر و تحولات ارزی و تاثیر آن بر بیمه‌بدنه  خودرو در تاریخ بیمه بی ‏سابقه است، متاسفانه قیمت خودرو روزانه افزایش پیدا می‏کند و این وضعیت همچنان ادامه دارد.”

این کارشناس بیمه با اشاره به این‏که شرکت‏های بیمه براساس بیمه‌بدنه خودرو، خسارت را پرداخت می‏کنند، توضیح می‏دهد: “براساس ماده10 بیمه‏گر هنگام وقوع خسارت متناسب با مبلغ بیمه‌نامه مسئول پرداخت خسارت است و درواقع برای پرداخت خسارت افزایش قیمت خودرو را به نرخ روز بازار درنظر نمی‏گیرد. بنابراین مالکان خودرو و به‌خصوص صاحبان خودروهای گران و وارداتی که قیمت آنها افزایش یافته، ضروری است نسبت‌به الحاقیه بیمه‌بدنه خودرویشان اقدام کنند. همچنین محدودیتی در تعداد اخذ الحاقیه بیمه‌بدنه خودرو وجود ندارد و مالکان خودرو در شرایط امروزی بازار که قیمت خودروها افزایش می‏یابد، می‏توانند بارها برای اخذ الحاقیه در سال به شرکت‏های بیمه مراجعه کنند.”

حسینی درباره چگونگی اخذ الحاقیه بیمه‌بدنه می‏گوید: “مالکان خودرو با مراجعه به شرکت‏های بیمه، الحاقیه بیمه‌بدنه برای خودروهایی را که زیر 50‌درصد قیمت آنها افزایش یافته است، بدون نظر کارشناسی دریافت می‏کنند. اما برای خودروهایی که قیمت آنها بالای 50درصد افزایش یافته است، کارشناس خودرو را بررسی و متناسب با قیمت بازار، نرخ بیمه‌بدنه را مشخص می‏کند. ضمن اینکه نرخ بیمه‌بدنه خودرو براساس نوع ، سال تولید و ارزش وسیله‌نقلیه متفاوت بوده و ملاک آن، قیمت خودرو در معاملات بازار است.”

ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396