منوی سایت
header-pic

اعتراف شرکت نیسان به جعلی بودن اطلاعات مصرف سوخت و مقدار آلاینده

 خیلی وقت است که رسوایی شرکت آلمانی فولکس واگن گریبانگیر این خودروساز شده و مشکلات و چالش های زیادی راجلوی روی آن گذاشته است. در سال ۲۰۱۵ میلادی خرابکاری پرونده خودروهای آلاینده فولکس واگن آلمان برای نخستین بار در آمریکا افشا شد چون پس از آزمایش های صورت گرفته مشخص شد نرم افزار مدیریت میزان آلایندگی موتور خودروهای دیزلی این شرکت در آمریکا دستکاری شده بوده است.
فولکس واگن پس از اعتراف به  دستکاری، به پرداخت ۴.۳ میلیارد دلار جریمه محکوم شد و هنوز هم با مشکلات حقوقی در آلمان، آمریکا و سراسر روبرو است. این شرکت ۲۲ میلیارد یورو را برای پرداخت خسارات حاصل اختصاص داده است و همچنان هم به ایجاد آلودگی در محیط زیست در جهان متهم است. پس از آن رسوایی های مشابهی گریبان شرکت های دیگری همچون فورد آمریکا و سوباروی ژاپن را نیز گرفت و آنها را درگیر مسائل حقوقی کرد.
حالا شرکت نیسان موتورز به تازگی با انتشار بیانیه ای به جعلی بودن و دستکاری داده های مربوط به میزان مصرف سوخت و انتشار آلاینده های مختلف از خودروهای تولید شده در کارخانه های واقع در ژاپن خود اذعان کرده است. نیسان رسما اعلام کرده است که اطلاعات آزمایش و تست های آلایندگی خودروهای این خودروساز در تمام کارخانه های آن در ژاپن بجز کارخانه کیوشو، اشتباه بوده است.
در حال حاضر شرکت نیسان موتورز این نتایج را به وزارت کشور، حمل و نقل و گردشگری ژاپن منتقل کرده  و برای دستیابی به این نتایج و تحقیقات نیز از شرکت های نیشیمورا و آساهی کمک گرفته . هنوز معلوم نیست که این خودروساز ژاپنی دقیقا چه تعداد خودرو را با این اطلاعات غلط اعلام کرده اما گفته است که تمام خودروهای نیسان بجز مدل GT-R تماما با استاندارد و مقررات ایمنی این کشور هاهنگی دارد.این شرکت بسیار معروف به مردم گفته است به زودی اطاعات در این باره را منتشر میکند.

کارخانه نیسان

ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396