منوی سایت
header-pic

استفاده از صندلی کودک اجباری شد

تقی مهری(رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی) : “الزام استفاده از صندلی کودک در خودروهای حامل کودک یکی از توصیه های سازمان بهداشت جهانی است(سازمان بهداشت جهانی سال های 2010 تا 2020 را دهه اقدام برای ایمنی نام نهاده است و برای بالا بردن ایمنی در سایر حوزه ها توصیه هایی کرده است که راهنمایی و رانندگی یکی از حوزه ها بوده) که از آن استقبال می‌کنیم  و هدف کاهش خسارات و آسیب ها در این زمینه است.

استفاده از صندلی کودک اجباری شد

استفاده از صندلی کودک در کشور ما هنوز به یک فرهنگ تبدیل نشده است و ما می‌توانیم با تصویب این قانون توسط مراجع مرتبط و الزام قانونی به استفاده از آن در پیشگیری از افزایش تلفات جاده ای کودکان موثر باشد.”

فروش اقساطی خودرو با اقساط بلند مدت و کوتاه مدت و پیش پرداخت 50 درصدی و تحویل بلافاصله خودروی مد نظر شما توسط شرکت فردیس خودرو برای شما هم میهنان عزیز فراهم شده است.

وی در ادامه افزود: “7 درصد از جان باختگان در تصادفات کودکان هستند. با نگاهی به این آمار متوجه اهمیت استفاده از صندلی کودکان می‌شویم و میتوان با اجرای این قانون تا میزان زیادی این آمار را کاهش داد. این موضوع به یک فرهنگ در جامعه تبدیل نشده است و هنوز این قانون تصویب و ابلاغ نشده است، با فراگیر شدن این موضوع و الزام قانونی می‌تواند نتایج خوبی به دنبال داشته باشد.”
رئیس پلیس اظهار داشت: پلیس با این قانون موافق است و طرح اولیه از خود پلیس بوده است.همچنین در لایحه اصلاح ماده 19 قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی به الزام استفاده از صندلی کودک اشاره شده است.

و همچنین درباره مبلغ جریمه گفت: “هنوز مبلغی بابت عدم استفاده از صندلی کودک مشخص نشده و مبلغی که قانون تعیین کند ملاک خواهد بود و مبلغ آن به خزانه واریز خواهد شد.”
وی در پایان گفت: “ما با خودروسازان نیز صحبت کرده ایم و از آن ها خواسته ایم تا محلی برای نصب صندلی کودک لحاظ کنند.”

استفاده از صندلی کودک اجباری شد

ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396