منوی سایت
header-pic

ارزان‌ترین خودروهای برقی سال 2019

ارزان‌ترین خودروهای برقی سال 2019

آیا اطلاعاتی در مورد خودرو های برقی دارید؟ تا حالا تلاش کردید خودرو الکتریکی بخرید؟ قیمت گران خودروهای برقی یکی از دلایل مهم فروش کم آن‌ها است. در کشورهای توسعه‌یافته، دولت‌ها با تخصیص اعتبار و تشویق مردم، به ‌دنبال گسترش بازار خودروهای الکتریکی و هوای پاک ‌تر هستند. خب اینطور نیست که  همه ی خودرو های برقی فوق العاده گران باشند با فوری خودرو همراه باشید تا ارزان ترین خودرو های الکتریکی 2019 را به شما معرفی کنیم .

فناوری برقی یکی از موضوع‌های داغ‌ مورد بحث کارشناسان در نسل فعلی خودروسازی است. نظر های بسیاری درباره‌ی خودرو های برقی  و تفاوت آن با خودروهای بنزینی در رسانه‌های مختلف جهان منتشر می‌شود.

هم‌اکنون، یکی از عوامل مهم در جلوگیری از فروش بیشتر خودروهای برقی «قیمت گران‌تر» در‌مقایسه ‌با نمونه‌های مشابه بنزینی است. درواقع ، قیمت بسیاری از مدل‌های برقی به ‌حدی گران است که متقاضی از خرید این خودرو ها پشیمان می شود.

بسیاری از کارشناسان می گویند اگر فناوری خودروهای برقی و باتری با سرعت فعلی توسعه یابد، می‌توان قیمت ارزان‌تر این مدل‌ها را در آینده‌ای نزدیک پیش‌بینی کرد. درصورت وجود شرایط مناسب ، تا سال 2024 قیمت خودروهای برقی برابر و یا حتی ارزان‌تر ازخودروهای بنزینی مشابه خواهند شد. با تمام این تفاسیر، در‌حال‌حاضر می‌توان خودروهای برقی را در برخی کشورهای توسعه‌یافته، نظیر آمریکا، با قیمت تقریبا مقرون ‌به ‌صرفه‌ای تهیه کرد. در ایالات متحده‌‌ی آمریکا، قیمت خرید خودرو  صفرکیلومتر بسیار ارزان تر از خودرو های برقی است. اما دولت ایالات متحده آمریکا کمک مالیاتی ای برای خریداران خودرو های برقی قرار داده تا افراد بیشتری به سمت خرید این خودرو ها بیایند و با درنظرگرفتن اعتبارهای مالیاتی یک‌بار مصرف فدرال آمریکا، قیمت نهایی بسیار ارزان‌تر خواهد بود.

اگر خریدار و خودرو شرایط لازم برای دریافت اعتبار فدرال را داشته باشند، قیمت مدل برقی صفرکیلومتر تقریبا به قیمت مشابه نمونه‌ی بنزینی در کلاس شهری و تولید سال 2019 می رسد.

مدل‌های 2019 خودروهای برقی تسلا شامل مدل 3 و مدل S و مدل X هم‌اکنون در بازار های جهانی فروخته می‌شوند. مدیران ارشد تسلا برای جبران کم بود بودجه و جلوگیری از ریزش تقاضا، قیمت پایه‌ی مدل‌های تولیدی را تا حدود زیادی کاهش دادند.

با ذکر این توضیح، در ادامه‌ی مقاله 6 خودرو برقی مدل 2019 با قیمتی بسیار ارزان را معرفی می کنیم. تمام خودروهای معرفی‌شده مدل استاندارد و بدون آپشن هستند .

۶. کیا سول

نسل سوم کراس‌اور کوچک کیا سول (Soul) به‌تازگی رونمایی شده و فروش آن در پایان سال 2019 آغاز می‌شود. مدل 2019 سول نسخه‌ی به‌روزشده‌ی نسل دوم محصول سال 2014 است که با هربار شارژ، رانندگی تا 179 کیلومتر را ممکن می‌کند. کیا سول به‌صورت محدود در برخی ایالت‌های آمریکا عرضه می‌شود. مصرف کیا سول با تبدیل به مشابه بنزینی در شهر و بزرگ‌راه معادل 1.9  و 2.5 لیتر در هر 100 کیلومتر است.

۵. فیات 500e

محصول خودروساز ایتالیایی فیات مدل شهری  و زیبایی است . اما با ظرفیت پیمایش 135 کیلومتر، انتخابی جنجالی محسوب می‌شود. البته، فیات 500e با اینکه با هربار شارژ مسافت کمی طی می‌کند،  اما مصرفش در شهر و بزرگ ‌راه معادل بنزینی 1.9 و 2.2 لیتر در 100 کیلومتر است.  متاسفانه محصول جذاب فیات فقط در دو ایالت کالیفرنیا و اورگن عرضه می‌شود.

۴. فولکس واگن e-Golf

هاچ ‌بک فولکس واگن گلف در نسخه‌ی برقی محصول سال 2014 مانند نمونه‌ی بنزینی طرفداری ندارد. اما باتوجه ‌به تولید سری مدل‌های ID بزرگ‌ترین گروه خودروسازی آلمان از سال 2020، احتمالا آینده‌ی امیدوارکننده‌ای هم پیش‌ روی هست.  فولکس واگن e-Golf با ظرفیت حرکت 201 کیلومتر در هربار شارژ و مصرف معادل شهر و بزرگ‌راه 1.8 و 2.1 لیتر در 100 کیلومتر است.

۳. نیسان لیف

پرفروش‌ترین خودروِ برقی جهان که به نسل دوم رسیده و ارزش خرید بسیاری دارد. نیسان لیف  (Leaf)  مجهز به انواع تجهیزات ایمنی و رفاهی مدرن، با هربار شارژ تا 241 کیلومتر مسافت را طی می‌کند و مصرفش در معادل بنزینی، حدود 1.9 و 2.3 لیتر در 100 کیلومتر است. مدل جدید ePlus  که به‌زودی با قیمت گران ‌تر عرضه می‌شود، سواری تا 410 کیلومتر با هربار شارژ را دراختیار سرنشینان قرار می‌دهد.

۲. هیوندای آیونیک

هاچ ‌بک چهاردر برقی کره‌جنوبی از بازیگران مهم بازار خودروهای برقی سال 2019 است. هیوندای آیونیک برقی (Ioniq) که در نسخه‌های هیبرید و بنزینی هم تولید می‌شود، ارزان‌تر از نیسان لیفِ پرفروش است و با هربار شارژ تا 200 کیلومتر مسافت را طی می‌کند. آیونیک از محصول ژاپنی‌ها هم کم‌مصرف‌تر و مصرف معادل بنزینی آن در شهر و بزرگ‌راه حدود 1.5 و 1.9 لیتر در 100 کیلومتر است. دلیل فروش بیشتر محصولات ژاپنی را باید در اختلاف کیفیت ساخت و مطمئن‌بودن هیوندای آیونیک و نیسان لیف جست‌ وجو کرد.

۱. اسمارت EQ فورتو

ارزان‌ترین خودرو برقی مدل 2019 کوچک‌ترین باتری و کابین و صندوق‌عقب را دارد. Smart  EQ ForTwo  با طراحی عجیب و فضای داخلی بسیار کوچک، تنها خودرو برقی مدل 2019 است که در نسخه‌ی کروک هم عرضه می‌شود. ظرفیت پیمایش 93 کیلومتر، مصرف معادل بنزینی 1.9 و 2.5 لیتر در 100 کیلومتر، ابعاد کوچک، کابین با دوصندلی و بسیاری از ویژ‌گی‌های دیگر که فقط با مشاهده‌ی تصویر این خودروِ برقی آلمانی مشخص است، اسمارت EQ فورتو را در‌مقایسه ‌با نمونه‌های دیگر این فهرست، خودرویی کاملا غیرکاربردی نشان می‌هد.

شما هم مثل ما از این خودرو های الکتریکی شگفت زده شده اید ؟ نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید و دیگر مقالات ما را دنبال کنید …

منبع : myev.com

سایت آکورد گیتار
ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396