منوی سایت
header-pic

اتحادیه اروپا 11 استاندارد ایمنی خودرو اعمال کرده

روز به روز به ایمنی خودرو های تولیدی اضافه میشود  همچنین پارامتر های ایمنی در صنعت خودرو تغییرات زیادی را در سطح جهانی داشته و خودروسازان از این ویژگی‌های جدید و سامانه‌های ایمنی را برای ساختن خودروهای ایمن‌تر در حفظ جان راننده و همچنین عابران پیاده به خودروها اضافه می کنند.ریز این طرح به عنوان بخشی از مجموعه سیار کمیسیون اروپا برای ساپورت نقاط ضعف ایمنی در جاده ها  است. این قانون همچنین اولین ارتقای استانداردهای ایمنی اتحادیه اروپا در زمینه خودروها پس از سال 2009 به حساب می آید. در میان 11 استاندارد ایمنی ، برخی از گزینه‌ها به صورت اختیاری در دسترس قرار گرفته.

قانون های وضع شده جدید

سامانه تشخیص استفاده از الکل ،ترمز اضطراری هوشمند، سامانه نگه‌دارنده بین خطوط، فناوری تشخیص حواس‌پرتی، خواب آلودگی و تمرکز و گزینه‌های بیشتر به صورت استاندارد به خودروهای سال 2021 و بعد از آن در اروپا اضافه خواهد شد.این فهرست همچنین شامل سامانه ثبت داده‌های تصادف ،کمکیحرکت در سرعت‌های بالا،  علائم توقف اضطراری، سامانه کمکی سرعت هوشمند، دوربین‌های حرکت معکوس یا حسگرهای پارک نیز می‌شود.

اجرایی کردن این قانون ها و هدف از آن

هدف این قانون ها کاهش آسیب و تلفات جاده‌ است و اروپا میخواهد جراحات و مرگ‌های ناشی از تصادف خودرویی در این قاره را تا سال 2050 به صفر برساند که واقعا سخت است اما برای این کار برنامه ریز های زیادی انجام شده در حال حاضر ویژگی‌هایی مانند ترمز هوشمند اضطراری و سامانه نگه‌دارنده بین خطوط از الزامات کسب 5 ستاره ایمنی از سوی موسسه “یورو ان- کپ” Euro NCAP هستند.

 

یور کپ

 

ارسال دیدگاه
دیدگاه مشتریان (0)
عضویت در کانال تلگرام
واحد فروش 02186127198-02186127184-02186127180-02186128396